Byłam w ciąży, ale to był tylko sen

Śniło mi się, że byłam w ciąży i miałam spory brzuch. Byłam u ginekologa, nie pamiętam szczegółów wizyty, może i lepiej. Nikt kto mnie znał dłużej mi nie wierzył, że jestem w ciąży. A były to osoby co znały mnie sprzed tranzycji.

Autobus

Ludzie widząc mój brzuch ustępowali miejsca w autobusie, z czego z ulgą korzystałam. Choć jedno było dziwne, jakaś kobieta siedziała na szerokim siedzeniu i przesunęła się na skraj bym mogła się obok niej wcisnąć. Jeszcze ktoś mi “zwyczajnie” ustąpił miejsca, skorzystałam. Sądząc po siedzeniach, były to autobusy którymi jeździłam do szkoły średniej. Choć jakoś tak się płynnie zmieniały.

Ostatnia prosta do domu

Z przystanku do domu się wręcz czołgałam, nie miałam sił. Była zima, więc droga była pokryta śniegiem. Spotkałam sąsiada, co samo w sobie było dziwne, bo obecnie pracuje za granicą. Też nie wierzył, że jestem w ciąży, nie pomógł mi dojść do domu. Nie pamiętam, czy dotarłam do domu, obudziłam się. W środku nocy. Zaczęłam myśleć o tym śnie i napisałam zalążek tego tekstu na telefonie.

Nielogiczności snów

Niektóre elementy były dziwne, wręcz bardzo dziwne, jak to w moich snach, to czołganie z braku sił.

Byłam w 28-32 tygodniu, chyba od ginekologa się o tym dowiedziałam, nie mam pojęcia skąd to wiedziałam. Nie wiem czemu od razu byłam w tak zaawansowanej ciąży, ale cóż byłam. Akceptowałam to. Na pewno bym chciała mieć dzieci.

Najsmutniejsze jest to, że nie mogę być w ciąży i mieć własnych dzieci. Są są prawda jakieś możliwości adopcji, jednak to skomplikowana sprawa. Trochę się boję, że by mi przez TS nie pozwolili adoptować dziecka. Jednak i tak musiałabym najpierw znaleźć tą właściwą osobę, by sobie ułożyć z nią życie.

Po przebudzeniu długo myślałam o tym śnie, nie mogłam ponownie zasnąć. Niestety to były smutne myśli. Zdominowane świadomością, że nigdy w ciążę nie zajdę. Jest to fizycznie niemożliwe. Dla niektórych to kwestia wyboru, że nie chcą mieć dzieci. Ja tego wyboru nie mam. Znaczy mam, mogę być “ojcem”, przynajmniej genetycznie. Jednak to zupełnie nie to…

 

Zostaw komentarz:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.