Ogłoszenie: spotkanie dla osób transpłciowych [28.04.2018]

W mojej głowie oraz znajomej zrodził się pomysł. Z jako, że spotkania trójmiejskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych zostały zawieszone –  zorganizować spotkanie. Towarzysko, kulturalnie, pogadać, zobaczyć się, poznać. W gronie osób transpłciowych, by można było poczuć nić porozumienia.

Gdzie i kiedy?

Zapraszamy wszystkie chętne osoby transpłciowe za tydzień, 28.04.2018 do Cafe Awangarda w Sopocie, Dworcowa 7, na godzinę 17:00.

https://www.facebook.com/avangardapub/

Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych, mogą na nie przychodzić też osoby bliskie tych osób, ma to zapewnić nieskrępowaną atmosferę i poczucie zrozumienia sytuacji przez pozostałe osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób co przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. Nigdy się nie spotkałam, by ktoś został wyproszony za złamanie zasad. To spotkanie ma troszkę luźniejsze reguły, jednak nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi.


Dodano 29 kwietnia 2018

Po spotkaniu

W związku z małym sukcesem spotkania planujemy kolejne. Jednak nie będzie to ostatnia sobota miesiąca. W tym dniu jest Marsz Równości w Gdańsku. Pewnie wybierzemy przedostatnią sobotę. Możliwa jest zmiana lokalu na jakiś w Gdyni.


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

3 odpowiedzi na „Ogłoszenie: spotkanie dla osób transpłciowych [28.04.2018]”

 1. Awatar Razjel
  Razjel

  Hej, a czy osoba chcąca poznać taką osobę. Jest mile widziana?

  1. Awatar Ka
   Ka

   Witaj.
   Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych, mogą na nie przychodzić też osoby bliskie tych osób, ma to zapewnić nieskrępowaną atmosferę i poczucie zrozumienia sytuacji przez pozostałe osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób co przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. Nigdy się nie spotkałam, by ktoś został wyproszony za złamanie zasad. To spotkanie ma troszkę luźniejsze reguły, jednak nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi. Od tego są warsztaty, ostatnio takie były na początku marca, w Krytyce Politycznej. W maju podczas Dni Równości temat transpłciowości też zostanie poruszony. Mogę zapytać dlaczego chcesz poznać?

 2. Ogłoszenie: Spotkanie dla osób transpłciowych 27.05.2018 – Blog Ka

  […] trójmiejskiej grupy wsparcia nadal nie ma, więc bierzemy sprawy w swoje ręce.  Poprzednie zgromadzenie możemy uznać za sukces, więc robimy kolejne. ?  Zapraszamy na kolejne spotkanie dla osób […]

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 47 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)