Wykład o transpłciowości, manekin bez określonej płci

Wykład i dyskusja: „Płeć: dana czy zadana? Osoby transpłciowe w Polsce”

Wspominałam, że maczałam palce w jednym z wydarzeń Trójmiejskich Dni Równości. Oto ono. Wykład i dyskusja: „Płeć: dana czy zadana? Osoby transpłciowe w Polsce”. Prelegentką będzie dr Anna Kłonkowska. Ja tam najwyżej będę. 😉 Zaproszone do udziału w dyskusji zostały też same osoby transpłciowe. Będzie okazja poznać bliżej temat. Zapraszam serdecznie! 

Gdzie i kiedy?

Wykład, podobnie jak warsztaty, odbędą się w siedzibie Krytyki Politycznej w Gdańsku, 24 maja 2018, o godzinie 18:00. Po krótkiej przerwie – dyskusja. Szczegóły poniżej i w wydarzeniu na Facebooku.

Jaki jest plan wykładu i dyskusji?

Na początek zarys paru zagadnień związanych z płcią i transpłciowością. Taki mini wykład – streszczenie tematu. Kto nie zna tematu co nieco się dowie, jednak temat jest tak obszerny, że nadaje się na całego bloga z referatami o tym. Zresztą, widać po tym blogu. 😉 Po wykładzie krótka przerwa organizacyjna, a po niej dyskusja. Będzie okazja dopytać prelegentkę oraz same osoby transpłciowe – pojawią się na wydarzeniu. Może niezbyt licznie, ale będą. Choć część z nich może przyjdzie tylko by posłuchać. Mało która osoba transpłciowa decyduje się na publiczne wystąpienia. Z tego co zauważyłam – dotyczy to w szczególności transseksualnych kobiet. Jak już osiągną co chciały od tranzycji – rozpływają się w tłumie zwyczajnego życia. Transseksualni mężczyźni chętniej się udzielają i pokazują, przynajmniej w internecie, jednak w mediach i świadomości ludzi prawie nie istnieją.

Oczywiście transpłciowość nie kończy się na osobach transseksualnych, dokonujących korekty płci. Nie zabraknie na pewno wyjaśnienia czym na prawdę jest płeć, oraz ile ich jest, co ją określa, itp.

Trójmiejskie Dni Równości

Co to za Trójmiejskie Dni Równości? Następca Tygodnia Równości. Wydarzeń jest co nie miara, dla każdego coś się znajdzie. A finałem jest Trójmiejski Marsz Równości, 26 maja 2018 roku, start o godzinie 15:00. Miejsce i trasa jest trzymane w ścisłej tajemnicy. Dlaczego? Pewna grupa osób, o poglądach konserwatywno – nacjonalistyczych umiłowała sobie zakłócanie tego wydarzenia. Wśród nich pewna gdańska radna, z pewnej partii rządzącej obecnie krajem.

Oprócz wspomnianego wydarzenia będzie jeszcze pokaz filmu Fantastyczna Kobieta – moją krótką ocenę tego filmu znajdziecie na tej stronie. Główną bohaterką jest transseksualna kobieta. Projekcja będzie 22 maja, o godzinie 18:00. To nie jedyny transpłciowy akcent w tych wydarzeniach, kolejny będzie wśród książek Żywej Biblioteki.  Więcej wkrótce w wydarzeniu na Facebooku.

Na IV Trójmiejskim Marszu Równości mam zamiar się pojawić, choć nie wiem czy będę wstanie przejść całą trasę. Byłam na wszystkich poprzednich w Gdańsku, w międzyczasie mój wygląd zmienił się o 180 stopni. 😉 Wiem, że część osób nie popiera takich imprez, jednak ja mam inne zdanie. Będąc na marszu dobrze się bawimy, a przy okazji walczymy o swoje prawa. Jeszcze nikt nic nie zyskał bez walki o to. Pewnie na marszu pojawią się drag queen, ponoć część społeczeństwa błędnie sądzi, że to osoby transseksualne, tego poglądu nie zmienię będąc lub nie na paradzie.  Za to staram się edukować pisząc bloga.


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Komentarze

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 46 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)