Spotkanie dla osób transpłciowych 2018-05-27

Ogłoszenie: Spotkanie dla osób transpłciowych 27.05.2018

Spotkań trójmiejskiej grupy wsparcia nadal nie ma, więc bierzemy sprawy w swoje ręce.  Poprzednie zgromadzenie możemy uznać za sukces, więc robimy kolejne. 🙂  Zapraszamy na kolejne spotkanie dla osób transpłciowych przy dowolnym napoju w Trójmieście.  

Gdzie i kiedy?

Tym razem spotykamy się w Chwila Moment (na górze, w części „Moment”) w Gdyni przy ulicy Świętojańskiej, w niedzielę 27 maja 2018, o godz. 17:00. Lokal ten mieści się obok InfoBox-u. Można dojść spacerkiem z Gdyni Głównej, lub podjechać kawałek trajtkiem. Przystanek Skwer Kościuszki – InfoBox. Wyszukiwarka połączeń.


Dopisek. Takie małe ogłoszenie – Chwila Moment w niedziele jest otwarta do 20:00, więc proszę o pojawianie się raczej wcześniej niż później. Dziękuję! 😉


Spotkanie kierowane jest (jak już wcześniej zostało to nadmienione) osób transpłciowych z Trójmiasta i okolic, które miały by chęć spotkać się by móc się wygadać, wyżalić lub po prostu posłuchać innych i ich historii.

Dla kogo spotkanie?

Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych. Mogą na nie przychodzić też osoby bliskie tych osób. Ma to zapewnić nieskrępowaną atmosferę i poczucie zrozumienia sytuacji przez pozostałe osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób co przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. Jednak nigdy się nie spotkałam, by ktoś został wyproszony ze spotkania za złamanie zasad. To spotkanie ma troszkę luźniejsze reguły, jednak nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi.

Trójmiejskie Dni Równości

A dzień wcześniej, 26 maja, zapraszam wszystkich na IV Trójmiejski Marsz Równości, start o 15:00! Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku. Dlatego też tym razem spotykamy się w niedzielę, a nie tradycyjnie w sobotę. 😉

Wspomnę jeszcze, że tego dnia kończą się Trójmiejskie Dni Równości. W niedzielę jest zaplanowany spacer śladami społeczności LGBT po Gdańsku na 12:00. Choć podejrzewam, że literka „T” jest tam tylko z rozpędu. A o godzinie 15:00 rozpoczyna się koncert chóru LGBT.

Oraz informacja z ostatniej chwili, do wydarzeń Trójmiejskich Dni Równości dołączył pokaz filmu Po prostu Charlie w Kawiarni Filmowej “W Starym Kadrze”. W niedzielę 20 maja, o godzinie 17:00 i 20:00, wstęp wolny, jest rezerwacja miejsc. To kolejny transpłciowy akcent wśród wydarzeń, sporo się ich zrobiło! A wiem, że podczas Tęczowej Gry Miejskiej, literki T również nie zabraknie.


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 47 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)