Spotkanie dla osób transpłciowych 30.06.2018

Spotkanie dla osób transpłciowych 30.06.2018

Dwa poprzednie spotkania można uznać za sukces, więc czas na kolejne spotkanie. 😉 Tym razem zapraszamy na wspólne pogaduchy do Gdańska Wrzeszcza. Niejako kontynuując tradycję trójmiejskiej grupy wsparcia dla osób transpłciowych. W ostatnią sobotę miesiąca o 17:00. Choć to nie grupa wsparcia, tylko towarzyska.

Gdzie i kiedy?

W tym miesiącu spotykamy się w Fukafe,  Wajdeloty 22, Gdańsk Wrzeszcz, o godzinie 17:00, 30 czerwca 2018.  Można dojść pieszo ze stacji SKM Gdańsk Wrzeszcz. Jest to roślinna cukiernia i kawiarnia, serwują smaczne ciasta i coś do picia. A w razie wielkiego głodu niedaleko są inne miejsca serwujące smaczne posiłki. Ich strona na twarzoksiążce. Mapka jak dojść.

Jesteśmy miejscem wolnym od produktów pochodzenia zwierzęcego, ociekającym kawą. Lubimy to co robimy i z kim to robimy – co mamy nadzieję widać i czuć 🙂

Dlaczego?

Spotkania grupy wsparcia ostatnimi laty odbywały się we Wrzeszczu, w siedzibie Stowarzyszenia na rzecz osób LGBT Tolerado, udostępniali miejsce. A spotkania organizowała psycholożka, socjolożka i filozofka dr Anna Kłonkowska. Wiele osób chodziło na te spotkania początkowo szukając wsparcia, a potem zostawało z sentymentu – taka tam fajna atmosfera. Z tego co wiem, spotkania trójmiejskiej grupy wsparcia mają zostać wznowione jesienią. Do tego czasu (a może i dłużej) mamy plan samodzielnie coś organizować.

Dla kogo spotkanie?

Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych. Mogą na nie przychodzić też osoby bliskie tych osób. Ma to zapewnić nieskrępowaną atmosferę i poczucie zrozumienia sytuacji przez pozostałe osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób co przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. Jednak nigdy się nie spotkałam, by ktoś został wyproszony ze spotkania za złamanie zasad. To spotkanie ma troszkę luźniejsze reguły, jednak nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi.

Mała dygresja

Ostatnio na blogu mało się dzieje. Niestety miałam pewne zawirowania w życiu prywatnym. Tylko częściowo związane z faktem, że jestem trasseksualną kobietą. Mój ojciec ma ciężki charakter i pozornie mnie akceptuje. Jednak może o tym napiszę w innym wpisie. Jak znajdę czas i chęci.

Czat

Oraz jeszcze jedna dygresja, pewna osoba ogłosiła na forum, że stworzyła czat do dyskusji w aplikacji Discord. Można używać w przeglądarce, kliencie na Windows i Androida, iOS pewnie też. Polecam. Poniżej link:

https://discord.gg/s5STkDP

Wypada się przedstawić, kim się jest, itp., nie trzeba podawać numeru buta. 😉


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 47 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)