Piąte spotkanie dla osób transpłciowych 2018-08-25

Podczas czwartego spotkania bardzo spodobało się nam miejsce w jakim było. Dlatego kolejne,  piąte spotkanie dla osób transpłciowych też będzie w Gdyni, w DeguStacji, w ostatnią sobotę sierpnia. Spodobało się z kilku powodów, łatwy dojazd, cisza i spokój. Jest tylko jedna wada, termin trzeba dostosować do właściciela miejsca. Dlatego jest to sobota, gdy ma czas i nie ma tam żadnego wydarzenia.

Na zdjęciu w tle widok na DeguStację, ona tam jest, schowana, ale jest. Trzeba o niej wiedzieć, by trafić.

Gdzie i kiedy będzie piąte spotkanie?

Piąte spotkanie skierowanie do osób transpłciowych z Trójmiasta i okolic będzie znów w Gdyni, w tym samym miejscu co poprzednie spotkanie.  Spotykamy się w sobotę 25 sierpnia 2018 roku, o godzinie 18:00 w „DeguStacji” w Gdyni Orłowie, nieopodal stacji SKM Orłowo. Jest to ulica Inżynierska 95, można iść pieszo błotnistą krótką ścieżką z SKM, lub wybrać utwardzoną drogę na około.  Mapka dojścia poniżej. Jest to spotkanie towarzyskie w luźnej formie, przy kawie, herbacie lub innym preferowanym trunku/ciastku, by w własnym sosie móc swobodnie porozmawiać, pożalić się lub/ i śmiać.

DeguStacja - mapka dojścia

DeguStacja to miejsce lekko na uboczu, są tam tłumy gdy jest jakieś wydarzenie, np. koncert. Dlatego wybieramy wolny termin. Miejsce będzie bardzo kameralne i spokojne. Idealne do rozmowy. Jedna ważna sprawa: nie można tam płacić kartą, weźcie gotówkę! Mają szeroki wybór trunków alkoholowych i parę bezalkoholowych. Piwa pszeniczne i coś mocniejszego, sprzedają pepsi na szklanki po 3 zł. Są też kubełki frytek do przekąszenia w trakcie. 😉

Dlaczego?

Spotkania grupy wsparcia ostatnimi laty odbywały się we Wrzeszczu, w siedzibie Stowarzyszenia na rzecz osób LGBT Tolerado, udostępniali miejsce. A spotkania organizowała psycholożka, socjolożka i filozofka dr Anna Kłonkowska. Wiele osób chodziło na te spotkania początkowo szukając wsparcia, a potem zostawało z sentymentu – taka tam fajna atmosfera. Z tego co wiem, spotkania trójmiejskiej grupy wsparcia mają zostać wznowione jesienią. Do tego czasu (a może i dłużej) mamy plan samodzielnie organizować spotkania towarzyskie, bez psychologa.

Dla kogo spotkanie?

Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych. Mogą na nie przychodzić też osoby bliskie tych osób. Ma to zapewnić nieskrępowaną atmosferę i poczucie zrozumienia sytuacji przez pozostałe osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób co przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. Jednak nigdy się nie spotkałam, by ktoś został wyproszony ze spotkania za złamanie zasad. To spotkanie ma troszkę luźniejsze reguły, jednak nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi.

Do zobaczenia na miejscu!

Zostaw komentarz:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.