spotkanie towarzyskie 2018-09-22

Spotkanie dla osób transpłciowych 2018-09-22

Na piątym spotkaniu frekwencja dopisała, więc czas na kolejne spotkanie. Zmieniamy lokal, ale może wrócimy do DeguStacji. Tym razem wracamy do korzeni, Sopotu, tylko inny lokal, Młody Byron. Spotkanie towarzyskie będzie w przedostatnią sobotę miesiąca, tydzień przed reaktywowaną grupą wsparcia dla osób transpłciowych.

Gdzie i kiedy spotkanie towarzyskie?

Spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych będzie w sobotę 22 września 2018, o 17:00 w Sopocie, w Młodym Byronie. Zapraszamy serdecznie, ten lokal powinien zapewnić kameralność spotkania, choć nie jest na uboczu. Mieści się przy ulicy Józefa Czyżewskiego 12, można dojść pieszo z Sopot SKM. Jest to spotkanie o luźnej formie, przy kawie, herbacie lub innym preferowanym trunku/ciastku, by w własnym sosie móc swobodnie porozmawiać, pożalić się lub/ i śmiać.

Do DeguStacji chętnie wrócimy jak nie będzie tak zawalona w soboty imprezami. Niestety, koncerty są bardziej dochodowe niż spotkania grup. Ostatnim razem w DeguStacji siedzieliśmy pod chmurką, pogoda dopisała, było sucho i rozmawialiśmy w rytm stukotu pociągów. Były też nowe osoby. W Sopocie nie będzie słychać pojazdów szynowych, ale liczymy na miłe spotkanie. 🙂

Skąd te spotkania towarzyskie?

Spotkania grupy wsparcia w Gdańsku Wrzeszczu zostały zawieszone na jakieś pół roku, jednak osoby transpłciowe nadal chciały się spotykać. Dlatego wzięłyśmy sprawy w swoje ręce i zaczęłyśmy organizować spotkania towarzyskie.  Różnią się one formułą od grupy wsparcia, jest mniej oficjalnie, nie ma psychologa. Łączy nas jeden temat, ale transpłciowość to nie wszystko, więc rozmawiamy o wszystkim. I o niczym jak mamy ochotę.

Mamy też tajną grupę na Facebooku, dodajemy do niej zaufane osoby z Trójmiasta i okolic, to tam ustalamy kiedy komu jakie terminy pasują. Chcesz dołączyć? Przyjdź i podaj nam maila!

Trójmiejska grupa wsparcia

Od wielu lat w Trójmieście są organizowane spotkania grupy wsparcia dla osób transpłciowych. Założycielką grupy jest psycholożka, socjolożka i filozofka dr Anna Kłonkowska, właśnie reaktywuje spotkania. Pierwsze po przerwie będzie w sobotę 29 września, o 17:00 w ECS, sala 3.35. Zaraz po warsztatach KPH.  Grupa wsparcia to miejsce wymiany informacji na temat tranzycji, szukanie rozwiązań problemów. Mi osobiście pomogła uwierzyć, że się da i tranzycja ma sens. Wcześniej chciałam, ale się bałam. 😉

Dla kogo spotkanie?

Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych. Mogą na nie przychodzić też osoby bliskie tych osób. Ma to zapewnić nieskrępowaną atmosferę i poczucie zrozumienia sytuacji przez pozostałe osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób co przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. Jednak nigdy się nie spotkałam, by ktoś został wyproszony ze spotkania za złamanie zasad. To spotkanie towarzyskie ma troszkę luźniejsze reguły, jednak nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi.

Do zobaczenia na miejscu!
Sindi i Ka

 


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Komentarze

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 46 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)