Spotkanie towarzyskie – październik 2018

Kto by liczył które to spotkanie towarzyskie? Ja liczę. Siódme. Grupa wsparcia została reaktywowana, a my znów się spotykamy. Tym razem wracamy do Orłowa. Odbędzie się w kolejną sobotę, 13 października, o 18:00 w DeguStacji. Szczegóły poniżej.

Siódme spotkanie towarzyskie

Jak wspomniałam, zgodnie z obietnicami, organizujemy je ponownie w DeguStacji, w Gdyni Orłowie, tuż przy stacji SKM. Mapkę dojścia można zobaczyć poniżej. Pod pubem jest też miejsce do zaparkowania, jednak polecam dojazd pociągiem SKM. Wystarczy przejść na drugą stronę torów. Spotkanie odbędzie się w sobotę 13 października. Zaczynamy o godzinie 18:00. Lokal będzie najprawdopodobniej pusty, choć nie rezerwujemy całego. Nie można płacić kartą, więc zaopatrzcie się w gotówkę.

Poprzednie spotkanie było w Sopocie, w Młodym Byronie. Niestety, w sobotę mają imprezę zamkniętą. A w niedzielę pasuje mniejszej ilości osób, co pewnie odbiłoby się na frekwencji.  Poza tym, mój kalendarz też jest bardzo obciążony. W ostatni weekend wraz z Sindi będę w Łodzi, na warsztatach. Na pisanie bloga chyba powinnam wziąć urlop, bo coraz więcej czasu mi to zajmuje. 😉

Trójmiejska grupa wsparcia

W ostatni weekend października najprawdopodobniej będzie spotkanie trójmiejskiej grupy wsparcia. Zgodnie z tradycją spotkań grupy w ostatnie soboty miesiąca, co pozwala planować czas. Miejscem będzie najpewniej Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku. Będą na pewno ogłoszenia w wielu miejscach. Niestety ja i Sindi nie możemy być w dwóch miejscach jednocześnie. Polecam listę mailową i naszą tajną grupę na Facebooku.

Wrześniowe spotkanie grupy wsparcia było pierwszym po reaktywacji. Przyszło sporo osób, większość już znałam, część dowiedziała się o grupie z naszych spotkań towarzyskich. Usłyszałam też miłe słowa jak to nakierowałam kiedyś tam co zrobić. 🙂 Mam duży sentyment do tych spotkań, ze względu na ludzi jacy tworzą grupę.

Dla kogo spotkanie?

Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych. Jednakże osoby bliskie tych osób też są mile widziane. Ma to zapewnić nieskrępowaną atmosferę i poczucie zrozumienia sytuacji przez pozostałe osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób co przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. Jednak nigdy się nie spotkałam, by ktoś został wyproszony ze spotkania za złamanie zasad. To spotkanie towarzyskie ma troszkę luźniejsze reguły. Zauważcie, że spotkanie nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi. To nie są warsztaty o transpłciowości.

Do zobaczenia na miejscu!
Sindi i Ka

Zostaw komentarz:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.