Spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych - 11.10.2018, Sopot, Młody Byron

Listopadowe spotkanie towarzyskie – 10.11.2018

Przed nami listopadowe spotkanie towarzyskie. Termin został wybrany metodą eliminacji – to jedyna wolna sobota jaka pasowała. Ósme spotkanie dla osób transpłciowych odbędzie się w najbliższą sobotę o 17:00 w Sopocie. Szczegóły jak zwykle – poniżej.

Listopadowe spotkanie dla osób transpłciowych

Jak wspomniałam w pierwszym akapicie, listopadowe spotkanie będzie w Sopocie, wracamy do kawiarni Młody Byron, Czyżewskiego 12. Są co prawda tańsze miejsca, ale tutaj mamy odpowiednie warunki do rozmowy. O tej porze jeszcze nie ma tłumów, a my mamy bezpieczną przestrzeń i miłą atmosferę – zaczynamy o 17:00, w najbliższą sobotę – 10 listopada 2018.  W lokalu nie podają obiadów, ale powinno być pyszne ciasto, kawa itp.

Mapa Sopot - Młody Byron

Poprzednie spotkanie

Poprzednie, siódme spotkanie, było w Gdyni Orłowie, w obleganym wydarzeniami niepozornym miejscu – DeguStacji. Na zewnątrz wygląda jak stary magazyn kolejowy, a w środku jest bardzo przytulnym miejscem do pogadania i przekąszenia frytek oraz wypicia ciekawych napoi i herbat. Tego samego dnia była też pikieta poparcia Marszu Równości w Lublinie. A dodatkowo  grupa młodzieżowa Tolerado zrobiła imprezę z okazji Coming Out Day. Jednak mimo to były chętne osoby do spotkania się. Rozmowy trwały długo. Chyba do odjazdu ostatniego pociągu regionalnego w kierunku wschodnim. Dlatego tak cenię lokalizacje przy stacjach kolejowych – łatwo dojechać z większych odległości.

Trójmiejska grupa wsparcia

Jak wspomniałam ostatnio, na październikowej grupie wsparcia dla osób transpłciowych nie mogło być mnie i Sindi. Byłyśmy na warsztatach z aktywizmu.  Zgodnie z tradycją kolejne spotkanie grupy będzie w ostatnią sobotę miesiąca (24 listopada) o 17:00 w Gdańsku. Prawdopodobnie w Europejskim Centrum Solidarności, na trzecim piętrze.

Dla kogo spotkanie?

Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych. Jednak osoby bliskie też mogą przyjść. Ma to zapewnić nieskrępowaną atmosferę i poczucie zrozumienia sytuacji przez pozostałe osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób co przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. Do tej pory żadna osoba nie została wyproszona. To spotkanie towarzyskie ma troszkę luźniejsze reguły. Zauważcie, że spotkanie nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi. To nie są warsztaty o transpłciowości.

Do zobaczenia na miejscu!
Sindi i Ka


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Komentarze

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 47 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)