Grudniowe spotkanie towarzyskie – 1.12.2018

Grudniowe spotkanie towarzyskie będzie wyjątkowo wcześnie – pierwszego dnia grudnia. Taki to miesiąc. Spotykamy się znów w Sopocie, o 17:00. Ósme spotkanie było bardzo udane, co nas niezmiernie cieszy. Szczegóły poniżej.

Gdzie i kiedy będzie grudniowe spotkanie dla osób transpłciowych?

Spotkanie będzie w pierwszą sobotę grudnia, 1.12.2018. To już dziewiąte spotkanie, ostatnie towarzyskie w tym roku, jeszcze będzie jedna grupa wsparcia. Wracamy do Młodego Byrona w Sopocie. Zaczynamy o godzinie 17:00. Ta data została ustalona na poprzednim spotkaniu. Lokal nie jest najtańszy, ale za to dobrze zlokalizowany, nie nawala muzyka z głośników. Można spokojnie porozmawiać. Młody Byron mieści się w dworku przy ulicy Czyżewskiego 12. Poniżej mapka.

Jak było na ósmym spotkaniu towarzyskim?

Szczegóły oczywiście zostawiam między obecnymi osobami. Tutaj napiszę, że ósme spotkanie dla osób transpłciowych było rekordowe. Przyszło dziesięć osób, choć tylko dwie były punktualnie. Chyba zaczniemy podawać godzinę 16:30, to wszyscy się pojawią na tą 17:00. 😉 W lokalu nie działał terminal, można było płacić tylko gotówką. Jednak to nam nie przeszkodziło, zawsze ktoś gotówkę ma. Trafiliśmy na koncertową sobotę. Przed koncertem kawiarnia była pełna. Brakowało nam krzeseł. Chyba powinnyśmy robić rezerwację na większą liczbę osób. Za to gdy już zaczął się koncert, to lokal opustoszał. Wszyscy poszli do sali po drugiej stronie budynku. Całe miejsce było dla nas. 🙂

Trójmiejska grupa wsparcia

W momencie gdy piszę to ogłoszenie, najbliższa grupa wsparcia będzie dzisiaj, w sobotę 24 listopada. Natomiast wczoraj (w piątek 23 listopada) działo się coś wyjątkowego – rusza grupa wsparcia dla rodziców i najbliższych osób transpłciowych. Spotkanie zaczęło się dziś o 18. Osoby śledzące moją stronę na Facebooku mogły zobaczyć ogłoszenie o tej grupie.

Wiadomy też już jest termin kolejnej grupy wsparcia, wyjątkowo będzie ona szybciej, w ostatnią sobotę przed świętami – 22 grudnia 2018 roku. Grupa dla najbliższych będzie dzień wcześniej w piątek 21 grudnia. Na wszystkie te spotkania zapraszam w imieniu organizatorki – dr Anny Kłonkowskiej.

Dla kogo spotkanie?

Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych. Jednak osoby bliskie też mogą przyjść. Ma to zapewnić nieskrępowaną atmosferę i poczucie zrozumienia sytuacji przez pozostałe osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób co przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. Do tej pory żadna osoba nie została wyproszona. To spotkanie towarzyskie ma troszkę luźniejsze reguły. Zauważcie, że spotkanie nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi. To nie są warsztaty o transpłciowości.

Do zobaczenia na miejscu!
Sindi i Ka


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Komentarze

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 47 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)