Styczniowe spotkanie

Styczniowe spotkanie towarzyskie – 19.01.2019

Styczniowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych z Trójmiasta i okolic będzie w najbliższą sobotę! Spotykamy się kolejny raz w Sopocie o 17:00.  To będzie pierwsze spotkanie w tym roku, dziesiąte od początku i mamy nadzieję, że nie ostatnie! Szczegóły poniżej.


Mimo tragicznej śmierci Prezydenta Miasta Gdańska, Pawła Adamowicza, spotkanie odbędzie się zgodnie z planem. W tej ciężkiej chwili szczególnie ważne jest mieć wsparcie innych osób.

~Ka (15 stycznia 2019)


Gdzie i kiedy będzie styczniowe spotkanie?

Styczniowe spotkanie będzie w trzecią sobotę stycznia – 19.01.2019. Zaczynamy o godzinie 17:00.  Spotykamy się w Sopocie w Młodym Byronie. Miejsce to zostało przez nas dobrze sprawdzone, jest tam miła atmosfera, nie jest za głośno, można porozmawiać. Spotkanie towarzyskie jest skierowane dla osób transpłciowych z Trójmiasta i okolic,

Nowe osoby z radością przywitamy! Młody Byron mieści się w dworku przy ulicy Czyżewskiego 12. Kawiarnia jest blisko dworca SKM Sopot, kierujemy się z niego w stronę deptaku. Idziemy nim krótką chwilę w dół, by odbić w lewo. Na tej krętej sopockiej uliczce znajduje się dworek, a w nim Młody Byron. Poniżej mapka.Mapa Sopot - Młody Byron

Trójmiejska grupa wsparcia

Równolegle do spotkań towarzyskich co miesiąc są spotkania grupy wsparcia. W odróżnieniu od naszych odbywają się nie odbywają się w kawiarni, a rozmowa jest kierowana przez psycholożkę. Część osób woli taką formułę, część woli swobodną atmosferę kawiarni, gdzie można się napić czegoś dobrego. Można wybierać, ja lubię jedno i drugie! 😉 Spotkania grupy wsparcia są w ostatnią sobotę miesiąca o 17:00. Najbliższe będzie 26.01.2019, w Europejskim Centrum Solidarności, piętro 3 (polecam windę), sala 3.35.

Ponadto dzień przed grupą dla osób transpłciowych jest odrębne spotkanie dla rodziców i osób bliskich. Nawet moja mama jak o nim usłyszała, to się ucieszyła. Spotkania są w piątki przed ostatnią sobotą miesiąca, o godzinie 18:00, w tym samym miejscu co grupa. Przy tym, na sobotnie spotkanie osoba transpłciowa może przyjść z bliską osobą.

Jak było na grudniowym spotkaniu towarzyskim?

Grudniowe spotkanie było bardzo kameralne,  było to już dziewiąte spotkanie. Nie tak rekordowe jak ósme spotkanie w listopadzie, ale równie miłe. Szczegółów rozmów nie mogę zdradzić, bo to co na spotkaniu, zostaje na spotkaniu. Jak w Las Vegas. 😉 Swobodnie rozmawialiśmy na różne tematy, nie tylko o transpłciowości, tranzycji, czy HRT.

Dla kogo spotkanie?

Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych. Jednak osoby bliskie też mogą przyjść. Ma to zapewnić nieskrępowaną atmosferę i poczucie zrozumienia sytuacji przez pozostałe osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób co przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. To spotkanie towarzyskie ma troszkę luźniejsze reguły. Zauważcie, że spotkanie nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi. To nie są warsztaty o transpłciowości.

Do zobaczenia na miejscu!
Sindi i Ka


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 47 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)