Styczniowe spotkanie towarzyskie – 19.01.2019

Styczniowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych z Trójmiasta i okolic będzie w najbliższą sobotę! Spotykamy się kolejny raz w Sopocie o 17:00.  To będzie pierwsze spotkanie w tym roku, dziesiąte od początku i mamy nadzieję, że nie ostatnie! Szczegóły poniżej.


Mimo tragicznej śmierci Prezydenta Miasta Gdańska, Pawła Adamowicza, spotkanie odbędzie się zgodnie z planem. W tej ciężkiej chwili szczególnie ważne jest mieć wsparcie innych osób.

~Ka (15 stycznia 2019)


Gdzie i kiedy będzie styczniowe spotkanie?

Styczniowe spotkanie będzie w trzecią sobotę stycznia – 19.01.2019. Zaczynamy o godzinie 17:00.  Spotykamy się w Sopocie w Młodym Byronie. Miejsce to zostało przez nas dobrze sprawdzone, jest tam miła atmosfera, nie jest za głośno, można porozmawiać. Spotkanie towarzyskie jest skierowane dla osób transpłciowych z Trójmiasta i okolic,

Nowe osoby z radością przywitamy! Młody Byron mieści się w dworku przy ulicy Czyżewskiego 12. Kawiarnia jest blisko dworca SKM Sopot, kierujemy się z niego w stronę deptaku. Idziemy nim krótką chwilę w dół, by odbić w lewo. Na tej krętej sopockiej uliczce znajduje się dworek, a w nim Młody Byron. Poniżej mapka.Mapa Sopot - Młody Byron

Trójmiejska grupa wsparcia

Równolegle do spotkań towarzyskich co miesiąc są spotkania grupy wsparcia. W odróżnieniu od naszych odbywają się nie odbywają się w kawiarni, a rozmowa jest kierowana przez psycholożkę. Część osób woli taką formułę, część woli swobodną atmosferę kawiarni, gdzie można się napić czegoś dobrego. Można wybierać, ja lubię jedno i drugie! 😉 Spotkania grupy wsparcia są w ostatnią sobotę miesiąca o 17:00. Najbliższe będzie 26.01.2019, w Europejskim Centrum Solidarności, piętro 3 (polecam windę), sala 3.35.

Ponadto dzień przed grupą dla osób transpłciowych jest odrębne spotkanie dla rodziców i osób bliskich. Nawet moja mama jak o nim usłyszała, to się ucieszyła. Spotkania są w piątki przed ostatnią sobotą miesiąca, o godzinie 18:00, w tym samym miejscu co grupa. Przy tym, na sobotnie spotkanie osoba transpłciowa może przyjść z bliską osobą.

Jak było na grudniowym spotkaniu towarzyskim?

Grudniowe spotkanie było bardzo kameralne,  było to już dziewiąte spotkanie. Nie tak rekordowe jak ósme spotkanie w listopadzie, ale równie miłe. Szczegółów rozmów nie mogę zdradzić, bo to co na spotkaniu, zostaje na spotkaniu. Jak w Las Vegas. 😉 Swobodnie rozmawialiśmy na różne tematy, nie tylko o transpłciowości, tranzycji, czy HRT.

Dla kogo spotkanie?

Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych. Jednak osoby bliskie też mogą przyjść. Ma to zapewnić nieskrępowaną atmosferę i poczucie zrozumienia sytuacji przez pozostałe osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób co przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. To spotkanie towarzyskie ma troszkę luźniejsze reguły. Zauważcie, że spotkanie nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi. To nie są warsztaty o transpłciowości.

Do zobaczenia na miejscu!
Sindi i Ka

Zostaw komentarz:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.