Spotkanie towarzyskie luty 2019

Spotkanie towarzyskie – 16 lutego 2019

Spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych w lutym będzie w trzecią sobotę miesiąca. Dla osób co regularnie przychodzą nie powinno to być zaskoczeniem. Za to przetestujemy nowe miejsce w Sopocie – kawiarnię Projektowa. Szczegóły poniżej.

Gdzie i kiedy spotkanie towarzyskie?

Spotkanie grupy towarzyskiej dla osób transpłciowych będzie w najbliższą sobotę, 16 lutego 2019 roku, zaczynamy o godzinie 17:00. Spotkamy się w kawiarni Projektowa. Mieści się ona przy ulicy Obrońców Westerplatte 2-4. Jest blisko dworca w Sopocie, wystarczy iść w kierunku Monciaka i skręcić w uliczkę pierwszą z góry. Mapka jak dojść znajduje się poniżej.

Spotkanie towarzyskie tym razem będzie w innym miejscu niż ostatnio. Pojawiły się głosy o zmianę lokalu – poczujcie się wysłuchane. Testujemy radośnie nową kawiarnię. Osobiście nigdy tam nie byłam, ale zapowiada się dobrze. Co to znaczy dobrze? Miejsce powinno umożliwiać rozmowę w swobodnej atmosferze. Opowiadamy co nas trapi, gadamy o wszystkim i niczym. Ciężko to robić w głośnym miejscu gdzie muzyka nawala z głośników, a ludzie się przekrzykują.

Poprzednie spotkanie towarzyskie

Poprzednie spotkanie przebiegało w niestandardowych okolicznościach. Przypadło w dniu pogrzebu tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Mimo to znalazły się osoby chętne na spotkanie. Było kilka nowych osób, w tym jedna z innego regionu Polski. Rozmowy były o wszystkim, tranzycji, ustaleniu płci przed sądem i w Kościele Katolickim. Nie zabrakło też osób co już były. Nie jesteśmy wielką grupą, ale jak widać potrzeba spotkań i rozmowy istnieje cały czas.

Grupa wsparcia osób transpłciowych

Niezmiennie są co miesiąc spotkania grupy wsparcia. A właściwie grup, bo są dwie. Jedna dla osób transpłciowych w ostatnie soboty miesiąca, a druga dedykowana rodzicom i bliskich – dzień wcześniej. Spotkania dla rodziców rozpoczynają się o 18:00, spotkania dla osób transpłciowych jak zawsze o 17:00. Miejsce to Europejskie Centrum Solidarności, piętro 3, sala 3.36.

Dla kogo spotkanie?

Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych. Jednak osoby bliskie też mogą przyjść. Ma to zapewnić nieskrępowaną atmosferę i poczucie zrozumienia sytuacji przez pozostałe osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób co przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. To spotkanie towarzyskie ma troszkę luźniejsze reguły. Zauważcie, że spotkanie nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi. To nie są warsztaty o transpłciowości.

Do zobaczenia na miejscu!
Sindi i Ka


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 47 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)