Marcowe spotkanie dla osób transpłciowych

Marcowe spotkanie towarzyskie – 16.03.2019

Kolejne spotkanie towarzyskie będzie w trzecią sobotę marca w Projektowej w Sopocie. Jak dobrze liczę, to marcowe spotkanie dla osób transpłciowych będzie dwunastym spotkaniem. Kolejne będzie rocznicowe, szybko zleciało. Szczegóły poniżej.

Gdzie i kiedy marcowe spotkanie?

Marcowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych będzie w sobotę 16 marca 2019 roku w Sopocie, w kawiarni Projektowa. Zaczynamy o godzinie 17:00.  Kawiarnia mieści się przy ulicy Obrońców Westerplatte 2-4. Bardzo prosto można dojść ze stacji Sopot SKM. Wychodzimy głównym wejściem, kierujemy się na „Monciak”, następnie skręcamy w stronę torów i od razu w pierwszą uliczkę. Kilkanaście metrów dalej jest Projektowa. Mapka dojścia znajduje się poniżej:

Marcowe spotkanie w Projektowej - mapka dojścia

Na poprzednim spotkaniu miejsce było bardzo spokojne, przez jakiś czas byliśmy jedynymi gośćmi kawiarni. Niestety, nie mają sitka do odcedzania naparu owocowego. W podanych napojach owoce zatykały nam wielorazowe słomki. Taki tam minus. 😉 Jednak najważniejszy warunek na pewno zostanie spełniony i tym razem. Miejsce powinno umożliwiać rozmowę w swobodnej atmosferze. Opowiadamy co nas trapi, gadamy o wszystkim i niczym. Ciężko to robić w głośnym miejscu gdzie muzyka nawala z głośników, a ludzie się przekrzykują.

Ostatnie spotkanie towarzyskie

Oczywiście, nie mogę zdradzać prywatnych szczegółów. Wszystko to co powiedzieliśmy na spotkaniu, zostaje na spotkaniu. Jednak mogę napisać, że udało nam się trafić na piękną pogodę, było bardzo wiosennie przed krótkim powrotem zimy. Przyszło kilka osób, jedną spotkałam już po drodze na spotkanie. Niestety, w kawiarni nie można się najeść, dlatego padła propozycja odwiedzenia kebaba. Co uczyniliśmy, bo dlaczego nie?

Grupa wsparcia dla osób transpłciowych

Niezmiennie są co miesiąc spotkania grupy wsparcia. A właściwie grup, bo są dwie. Jedna dla osób transpłciowych w ostatnie soboty miesiąca, a druga dedykowana rodzicom i bliskich – dzień wcześniej. Spotkania dla rodziców rozpoczynają się o 18:00, spotkania dla osób transpłciowych jak zawsze o 17:00. Miejsce to Europejskie Centrum Solidarności, piętro 3, sala 3.36. Najbliższe spotkanie dla rodziców osób transpłciowych będzie 29 marca, o 18:00. Natomiast spotkanie grupy wsparcia będzie 30 marca, o 17:00.

Dla kogo spotkanie?

Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych. Jednak osoby bliskie też mogą przyjść. Ma to zapewnić nieskrępowaną atmosferę i poczucie zrozumienia sytuacji przez pozostałe osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób co przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. To spotkanie towarzyskie ma troszkę luźniejsze reguły. Zauważcie, że spotkanie nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi. To nie są warsztaty o transpłciowości.

Do zobaczenia na miejscu!
Sindi i Ka


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Podobne wpisy:

Komentarze

3 odpowiedzi na „Marcowe spotkanie towarzyskie – 16.03.2019”

 1. Awatar Zouza
  Zouza

  W kawiarni o dziwo nie podaja tez herbaty ktorą uwielbiam, wiec next time biore ze soba jakiegos earl greya… A pozatym bardzo sympatycznie…

  1. Awatar Ka
   Ka

   Weźmiesz kubek, grzałkę i Greya? ? 😉

 2. Rocznicowe spotkanie towarzyskie – 13.04.2019 – Blog Ka

  […] marcu frekwencja mnie pozytywnie zaskoczyła, podziewałam się kilku osób. A przyszło tyle, że było […]

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 49 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)