Rocznicowe spotkanie towarzyskie – 13.04.2019

Pierwsze spotkanie było rok temu, szybko zleciało, przez ten czas spotkało mnie wiele pozytywnych rzeczy. Zawsze ktoś przychodzi, co uznaję za sukces. Rocznicowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych z Trójmiasta i okolic będzie tak samo jak pierwsze – w Sopocie. Spotykamy się już w najbliższą sobotę, tam gdzie ostatnio. Szczegóły poniżej!

Gdzie i kiedy rocznicowe spotkanie?

Rocznicowe spotkanie towarzyskie będzie w Sopocie w kawiarni Projektowa,  przy ulicy Obrońców Westerplatte 2-4, w sobotę 13 kwietnia 2019, o godzinie 17:00. Bardzo prosto można dojść ze stacji Sopot SKM. Wychodzimy głównym wejściem, kierujemy się na „Monciak”, następnie skręcamy w stronę torów i od razu w pierwszą uliczkę. Kilkanaście metrów dalej jest Projektowa. Mapka dojścia znajduje się poniżej:

Marcowe spotkanie w Projektowej - mapka dojścia

Ta kawiarnia jest bardzo kameralna, ma właściwie tylko 3 miejsca do posiedzenia w grupkach, jest tam spokojnie. Do tej pory nie zawiodła, no może po za tym, że nie mają sitek do przesączania naparu owocowego. 😉 W kolejnym miesiącu może spróbujemy z Kolonią Artystów we Wrzeszczu, tam też powinno być spokojnie.

Choć w maju mamy Trójmiejskie Dni Równości i bardzo by się przydała umiejętność bilokacji… Jak na razie w maju mam wolną tylko pierwszą sobotę – 4 maja. Nawet w tym miesiącu mam dylemat. Wczoraj byłam na I Marszu Równości w Koszalinie, a za tydzień jest I Marsz Równości w Gnieźnie. Takie kolorowe korowody osób bardzo pozytywnie mnie nastrajają. Żal nie pojawić się. Jednak, na pewno będzie spotkanie za tydzień.

Ostatnie spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych

W marcu frekwencja mnie pozytywnie zaskoczyła, podziewałam się kilku osób. A przyszło tyle, że było ciasno w naszym kąciku. Były osoby młodsze i starsze, binarne i niebinarne, cały przekrój. Niektóre osoby bywały wielokrotnie na spotkaniach, niektóre pojawiły się po raz pierwszy. Zawsze miło witamy nowe osoby! Dziękuję wszystkim za przybycie i mam nadzieję, że się podobało. 🙂

Grupa wsparcia dla osób transpłciowych

Niezmiennie są co miesiąc spotkania grupy wsparcia. A właściwie grup, bo są dwie. Jedna dla osób transpłciowych w ostatnie soboty miesiąca, a druga dedykowana rodzicom i bliskich – dzień wcześniej. Spotkania dla rodziców rozpoczynają się o 18:00, spotkania dla osób transpłciowych jak zawsze o 17:00. Miejsce to Europejskie Centrum Solidarności, piętro 3, sala 3.36. Najbliższe spotkanie dla rodziców osób transpłciowych będzie 26 kwietnia, o 18:00. Natomiast spotkanie grupy wsparcia będzie 27 kwietnia, o 17:00.

Dla kogo spotkanie?

Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych. Jednak osoby bliskie też mogą przyjść. Ma to zapewnić nieskrępowaną atmosferę i poczucie zrozumienia sytuacji przez pozostałe osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób co przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. To spotkanie towarzyskie ma troszkę luźniejsze reguły. Zauważcie, że spotkanie nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi. To nie są warsztaty o transpłciowości.

Do zobaczenia na miejscu!
Sindi i Ka

Jedna odpowiedź do “Rocznicowe spotkanie towarzyskie – 13.04.2019”

  1. Rozumiem potrzebę czegoś co można nazwać by uderzeniem ręką w stół i wyraznego upomnienia się o swoje prawa do właściwego i rozumnego traktowania przez środowisko i rodzinę. Jednak temat TS jest także bardzo trudny. Nie rozumie go społeczeństwo, nie do końca rozumie go środowisko medyczne. Przyczyna? Brak szkolenia na studiach z tego tematu i brak odpowiedniej edukacji w całym systemie szkolnym – pewnie dotyczy to nie tylko Polski? Takie kolorowe marsze zamiast nakłaniać do myślenia, wzbudzają odruchy agresji i są tendencyjnie oraz złośliwie przedstawiane w większości mediów. Nie zyskuje na tym nikt, lecz wszyscy tracą. Tego co nam potrzeba w istocie, to władzy która będzie demokratyczna nie tylko z nazwy! Potrzeba nam mądrej i kompletnej oświaty. Potrzeba też mądrego prawa i wyszkolonych medyków. Potrzeba nam by w systemie służby zdrowia w Polsce zaczęto zauważać osoby dotknięte tzw. NIEZGODNOŚCIĄ PŁCIOWĄ! (Zwaną kiedyś transseksualizmem). Potrzeba nam właściwego traktowania przez NFZ i pełnej refundacji leków, które są konieczne do prawidłowego biologicznego funkcjonowania dla osób TS z potwierdzoną przez diagnostykę NIEZGODNOŚCIĄ PŁCIOWĄ (nawet w trakcie procedur prywatnych!). Potrzebna jest refundacja operacji zmiany narządów płciowych u osób posiadających prawomocny wyrok sądu zgodny z diagnostyką zgromadzonego materiału medycznego u danej osoby TS. To są ważne sprawy dla środowiska TS! Potrzebna jest także ustawa na miarę współczesnej nauki i współczesnej Europy o UZGODNIENIU PŁCI, którą odrzucił prezydent wszystkich (?) Polaków – pan Andrzej Duda. Nie zamierzam do sądu pozywać moich rodziców w sprawie ustalenia mojej płci prawnej (rzeczywistej), bo nie są tu ani potrzebni (nieznajomość zagadnienia), ani nie są także stroną ze względów logicznych! Poza tym jestem osobą jak najbardziej pełnoletnią i nie jestem ubezwłasnowolniona ani pozbawiona praw człowieka!

Zostaw komentarz:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.