Spotkanie rocznicowe, kwiecień 2019

Rocznicowe spotkanie towarzyskie – 13.04.2019

Pierwsze spotkanie było rok temu, szybko zleciało, przez ten czas spotkało mnie wiele pozytywnych rzeczy. Zawsze ktoś przychodzi, co uznaję za sukces. Rocznicowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych z Trójmiasta i okolic będzie tak samo jak pierwsze – w Sopocie. Spotykamy się już w najbliższą sobotę, tam gdzie ostatnio. Szczegóły poniżej!

Gdzie i kiedy rocznicowe spotkanie?

Rocznicowe spotkanie towarzyskie będzie w Sopocie w kawiarni Projektowa,  przy ulicy Obrońców Westerplatte 2-4, w sobotę 13 kwietnia 2019, o godzinie 17:00. Bardzo prosto można dojść ze stacji Sopot SKM. Wychodzimy głównym wejściem, kierujemy się na „Monciak”, następnie skręcamy w stronę torów i od razu w pierwszą uliczkę. Kilkanaście metrów dalej jest Projektowa. Mapka dojścia znajduje się poniżej:

Marcowe spotkanie w Projektowej - mapka dojścia

Ta kawiarnia jest bardzo kameralna, ma właściwie tylko 3 miejsca do posiedzenia w grupkach, jest tam spokojnie. Do tej pory nie zawiodła, no może po za tym, że nie mają sitek do przesączania naparu owocowego. 😉 W kolejnym miesiącu może spróbujemy z Kolonią Artystów we Wrzeszczu, tam też powinno być spokojnie.

Choć w maju mamy Trójmiejskie Dni Równości i bardzo by się przydała umiejętność bilokacji… Jak na razie w maju mam wolną tylko pierwszą sobotę – 4 maja. Nawet w tym miesiącu mam dylemat. Wczoraj byłam na I Marszu Równości w Koszalinie, a za tydzień jest I Marsz Równości w Gnieźnie. Takie kolorowe korowody osób bardzo pozytywnie mnie nastrajają. Żal nie pojawić się. Jednak, na pewno będzie spotkanie za tydzień.

Ostatnie spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych

W marcu frekwencja mnie pozytywnie zaskoczyła, podziewałam się kilku osób. A przyszło tyle, że było ciasno w naszym kąciku. Były osoby młodsze i starsze, binarne i niebinarne, cały przekrój. Niektóre osoby bywały wielokrotnie na spotkaniach, niektóre pojawiły się po raz pierwszy. Zawsze miło witamy nowe osoby! Dziękuję wszystkim za przybycie i mam nadzieję, że się podobało. 🙂

Grupa wsparcia dla osób transpłciowych

Niezmiennie są co miesiąc spotkania grupy wsparcia. A właściwie grup, bo są dwie. Jedna dla osób transpłciowych w ostatnie soboty miesiąca, a druga dedykowana rodzicom i bliskich – dzień wcześniej. Spotkania dla rodziców rozpoczynają się o 18:00, spotkania dla osób transpłciowych jak zawsze o 17:00. Miejsce to Europejskie Centrum Solidarności, piętro 3, sala 3.36. Najbliższe spotkanie dla rodziców osób transpłciowych będzie 26 kwietnia, o 18:00. Natomiast spotkanie grupy wsparcia będzie 27 kwietnia, o 17:00.

Dla kogo spotkanie?

Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych. Jednak osoby bliskie też mogą przyjść. Ma to zapewnić nieskrępowaną atmosferę i poczucie zrozumienia sytuacji przez pozostałe osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób co przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. To spotkanie towarzyskie ma troszkę luźniejsze reguły. Zauważcie, że spotkanie nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi. To nie są warsztaty o transpłciowości.

Do zobaczenia na miejscu!
Sindi i Ka


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Jedna odpowiedź do „Rocznicowe spotkanie towarzyskie – 13.04.2019”

  1. Awatar Liza
    Liza

    Rozumiem potrzebę czegoś co można nazwać by uderzeniem ręką w stół i wyraznego upomnienia się o swoje prawa do właściwego i rozumnego traktowania przez środowisko i rodzinę. Jednak temat TS jest także bardzo trudny. Nie rozumie go społeczeństwo, nie do końca rozumie go środowisko medyczne. Przyczyna? Brak szkolenia na studiach z tego tematu i brak odpowiedniej edukacji w całym systemie szkolnym – pewnie dotyczy to nie tylko Polski? Takie kolorowe marsze zamiast nakłaniać do myślenia, wzbudzają odruchy agresji i są tendencyjnie oraz złośliwie przedstawiane w większości mediów. Nie zyskuje na tym nikt, lecz wszyscy tracą. Tego co nam potrzeba w istocie, to władzy która będzie demokratyczna nie tylko z nazwy! Potrzeba nam mądrej i kompletnej oświaty. Potrzeba też mądrego prawa i wyszkolonych medyków. Potrzeba nam by w systemie służby zdrowia w Polsce zaczęto zauważać osoby dotknięte tzw. NIEZGODNOŚCIĄ PŁCIOWĄ! (Zwaną kiedyś transseksualizmem). Potrzeba nam właściwego traktowania przez NFZ i pełnej refundacji leków, które są konieczne do prawidłowego biologicznego funkcjonowania dla osób TS z potwierdzoną przez diagnostykę NIEZGODNOŚCIĄ PŁCIOWĄ (nawet w trakcie procedur prywatnych!). Potrzebna jest refundacja operacji zmiany narządów płciowych u osób posiadających prawomocny wyrok sądu zgodny z diagnostyką zgromadzonego materiału medycznego u danej osoby TS. To są ważne sprawy dla środowiska TS! Potrzebna jest także ustawa na miarę współczesnej nauki i współczesnej Europy o UZGODNIENIU PŁCI, którą odrzucił prezydent wszystkich (?) Polaków – pan Andrzej Duda. Nie zamierzam do sądu pozywać moich rodziców w sprawie ustalenia mojej płci prawnej (rzeczywistej), bo nie są tu ani potrzebni (nieznajomość zagadnienia), ani nie są także stroną ze względów logicznych! Poza tym jestem osobą jak najbardziej pełnoletnią i nie jestem ubezwłasnowolniona ani pozbawiona praw człowieka!

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 46 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)