Majowe spotkanie towarzyskie 2019

Majowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych – 12.05.2019

W maju mamy Trójmiejskie Dni Równości zwieńczone Marszem Równości. Wydarzeń w tym czasie jest tak dużo, że ciężko o wolny termin. Jednak jakiś udało się znaleźć – majowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych z Trójmiasta i okolic będzie w tą niedzielę, w tym samym miejscu co ostatnio, godzina też nie zmian. Szczegóły spotkania poniżej.

Gdzie i kiedy spotkanie towarzyskie?

Czternaste spotkanie towarzyskie odbędzie się w najbliższą niedzielę – 12 maja 2019 roku. Spotkanie dla osób transpłciowych rozpoczynamy o godzinie 17:00 w kawiarni Młody Byron w Sopocie przy ulicy Czyżewskiego 12 . Bardzo prosto można dojść ze stacji Sopot SKM. Wychodzimy głównym wejściem, kierujemy się na „Monciak”, następnie skręcamy w stronę mola i od razu w pierwszą uliczkę, mijając wjazd na podwórka.  Już kilkadziesiąt metrów dalej jest dworek z kawiarnią. Mapka znajduje się poniżej:Mapa Sopot - Młody Byron

Ta kawiarnia jest kameralna, wręcz hipsterska, jest tam spokojnie. Do tej pory nie zawiodła pod tym względem. Dlatego mieliśmy tam większość spotkań.

Trójmiejskie Dni Równości

Tak jak wspomniałam na wstępie – w maju są Trójmiejskie Dni Równości, które są zwieńczone V Trójmiejskim Marszem Równości. Wydarzeń jest bardzo dużo, na części z nich planuję być, wszystkie weekendy są wręcz zawalone wydarzeniami. Będzie się działo! W związku z tym padło na ten termin spotkania towarzyskiego dla osób transpłciowych.

W kolejną sobotę 18 maja będzie Żywa Biblioteka – wśród książek do wypożyczenia i poznania nie zabraknie osób transpłciowych. A w tygodniu przed Marszem, w środę będzie spektakl Teatru Forum – „Alex” – porusza on temat transpłciowości (tutaj obowiązuje rezerwacja miejsc). Na te wydarzenia szczególnie zapraszam osoby cispłciowe!

Poprzednie spotkanie towarzyskie

Tuż przed poprzednim spotkaniem dostałyśmy informacje od kawiarni, że z uwagi na awarię są nieczynni tego dnia. W związku z tym spotkanie przeniosłyśmy do pobliskiego Młodego Byrona, gdzie nie jedno spotkanie już organizowałyśmy. Było kameralnie i miło, zmiana miejsca zbytnio nam nie przeszkodziła. Tutaj wszystkie osoby transpłciowe z okolicy Trójmiasta proszę o kontakt – dodamy do naszej tajnej grupy na Facebooku. Tam najszybciej są informacje o spotkaniach i nie tyko, w tym o niespodziewanych zmianach.

Grupa wsparcia dla osób transpłciowych

Majowa grupa wsparcia dla osób transpłciowych odbędzie się bez zmian tradycyjnego terminu. Marsz Równości zaczyna się o 14:00. Na miejsce pikniku w klubie 100cznia kolorowy korowód dotrze pewnie około 16:00.  Grupa wsparcia rozpoczyna się o 17:00. Jednak oba wydarzenia są blisko, idealnie by chwilę odpocząć i pójść na grupę. 😉

A w piątek bez zmian – grupa wsparcia dla rodziców i bliskich osób transpłciowych.

Szczegóły: Europejskie Centrum Solidarności, piętro 3, sala 3.36. Najbliższe spotkanie dla rodziców osób transpłciowych będzie 24 maja, o 18:00. Natomiast spotkanie grupy wsparcia dla osób transpłciowych będzie 25 maja, o 17:00.

Dla kogo spotkanie?

Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych. Jednak osoby bliskie też mogą przyjść. Ma to zapewnić nieskrępowaną atmosferę i poczucie zrozumienia sytuacji przez pozostałe osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób co przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. To spotkanie towarzyskie ma troszkę luźniejsze reguły. Zauważcie, że spotkanie nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi. To nie są warsztaty o transpłciowości.

Do zobaczenia na miejscu!
Sindi i Ka


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Komentarze

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 46 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)