Czerwcowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych, Sopot, Cafe Kultura

Czerwcowe spotkanie towarzyskie – 22.06.2019

Czerwcowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych będzie już w tą sobotę! Kilka tygodni już minęło od Trójmiejskich Dni Równości, jednak nie zwalniamy. Serdecznie zapraszamy do Sopotu, na 17:00, spotykamy się w Cafe Kultura. Już od piętnastu miesięcy się spotykamy regularnie! Ostatnio frekwencja dopisała, jak przyjdziesz, to w tym miesiącu też będzie pięknie. Szczegóły poniżej.

Gdzie i kiedy czerwcowe spotkanie towarzyskie?

Tym razem testujemy nowe miejsce, ponieważ Projektowa skończyła dotychczasową działalność, w Młodym Byronie ciężko o rzeczy bez laktozy, teraz czas na inny lokal. Nadal w Sopocie, czerwcowe spotkanie będzie w kawiarni Cafe Kultura, przy ul. Królowej Jadwigi 7. Minimalnie dalej od SKM Sopot, jednak wystarczy skierować się na popularny deptak, dojść prawie do molo i odbić w lewo. To prawdziwe lewo. 😉 Poniżej mapka jak dojść z SKM.

Mapa Cafe Kultura Sopot Google

Poprzednie spotkanie towarzyskie

Poprzednim razem, na majowym spotkaniu, które odbywało się w trakcie Trójmiejskich Dni Równości, frekwencja była wysoka. Pojawiły się osoby nowe, nowe w Trójmieście i takie co już wiele razy były. Chwilami z tego spotkania zrobiła się grupa wsparcia, samopomocowa, ale też wiele czasu rozmawiałyśmy i rozmawialiśmy o wszystkim i o niczym, przy kawie i herbacie. Oraz ciastku, ciasta nie mogło zabraknąć, bo dla niektórych osób jest lepsze niż… dokończcie samodzielnie. 😉

Majowa grupa wsparcia też była wyjątkowa, bo w dzień V Trójmiejskiego Marszu Równości. Ja tego dnia pomagałam przygotowywać Marsz, nagrywałam go, a zaraz po spakowaniu się przyszłam na grupę. Lekko spóźniona i bardzo głodna, ale chyba reszta mi to wybaczyła. A przynajmniej mam taką nadzieję. Niektóre osoby też były na Marszu a następnie na grupie. Też były osoby co nie słyszały o żadnym Marszu tego dnia. Co uznałam za ciekawe. 🙂

Grupa wsparcia dla osób transpłciowych

Oprócz spotkań towarzyskich mamy też spotkania grupy wsparcia, z udziałem psycholożek obeznanych w temacie transpłciowości. Spotkania są co miesiąc, w ECS. W ostatnią sobotę miesiąca jest grupa wsparcia dla osób transpłciowych, a dzień wcześniej jest grupa wsparcia dla rodziców i bliskich osób transpłciowych.  Jeżeli jesteś rodzicem transpłciowego dziecka – nie obawiaj się przyjść w piątek, a w sobotę możesz zabrać swoje dziecko na grupę wsparcia. Albo delikatnie zachęcić, niektóre osoby mają obawy przed przyjściem, a tego rodzaju wsparcia potrzebują. Jednak są też osoby, co świetnie radzą sobie same.

Szczegóły: Europejskie Centrum Solidarności, piętro 3, sala 3.36. Najbliższe spotkanie dla rodziców osób transpłciowych będzie 28 czerwca, o 18:00. Natomiast spotkanie grupy wsparcia dla osób transpłciowych będzie 29 czerwca, o 17:00.

Dla kogo spotkanie?

Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych. Jednak osoby bliskie też mogą przyjść. Ma to zapewnić nieskrępowaną atmosferę i poczucie zrozumienia sytuacji przez pozostałe osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób co przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. To spotkanie towarzyskie ma troszkę luźniejsze reguły. Zauważcie, że spotkanie nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi. To nie są warsztaty o transpłciowości.

Do zobaczenia na miejscu!
Sindi i Ka


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Komentarze

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 47 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)