Czerwcowe spotkanie towarzyskie – 22.06.2019

Czerwcowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych będzie już w tą sobotę! Kilka tygodni już minęło od Trójmiejskich Dni Równości, jednak nie zwalniamy. Serdecznie zapraszamy do Sopotu, na 17:00, spotykamy się w Cafe Kultura. Już od piętnastu miesięcy się spotykamy regularnie! Ostatnio frekwencja dopisała, jak przyjdziesz, to w tym miesiącu też będzie pięknie. Szczegóły poniżej.

Gdzie i kiedy czerwcowe spotkanie towarzyskie?

Tym razem testujemy nowe miejsce, ponieważ Projektowa skończyła dotychczasową działalność, w Młodym Byronie ciężko o rzeczy bez laktozy, teraz czas na inny lokal. Nadal w Sopocie, czerwcowe spotkanie będzie w kawiarni Cafe Kultura, przy ul. Królowej Jadwigi 7. Minimalnie dalej od SKM Sopot, jednak wystarczy skierować się na popularny deptak, dojść prawie do molo i odbić w lewo. To prawdziwe lewo. 😉 Poniżej mapka jak dojść z SKM.

Mapa Cafe Kultura Sopot Google

Poprzednie spotkanie towarzyskie

Poprzednim razem, na majowym spotkaniu, które odbywało się w trakcie Trójmiejskich Dni Równości, frekwencja była wysoka. Pojawiły się osoby nowe, nowe w Trójmieście i takie co już wiele razy były. Chwilami z tego spotkania zrobiła się grupa wsparcia, samopomocowa, ale też wiele czasu rozmawiałyśmy i rozmawialiśmy o wszystkim i o niczym, przy kawie i herbacie. Oraz ciastku, ciasta nie mogło zabraknąć, bo dla niektórych osób jest lepsze niż… dokończcie samodzielnie. 😉

Majowa grupa wsparcia też była wyjątkowa, bo w dzień V Trójmiejskiego Marszu Równości. Ja tego dnia pomagałam przygotowywać Marsz, nagrywałam go, a zaraz po spakowaniu się przyszłam na grupę. Lekko spóźniona i bardzo głodna, ale chyba reszta mi to wybaczyła. A przynajmniej mam taką nadzieję. Niektóre osoby też były na Marszu a następnie na grupie. Też były osoby co nie słyszały o żadnym Marszu tego dnia. Co uznałam za ciekawe. 🙂

Grupa wsparcia dla osób transpłciowych

Oprócz spotkań towarzyskich mamy też spotkania grupy wsparcia, z udziałem psycholożek obeznanych w temacie transpłciowości. Spotkania są co miesiąc, w ECS. W ostatnią sobotę miesiąca jest grupa wsparcia dla osób transpłciowych, a dzień wcześniej jest grupa wsparcia dla rodziców i bliskich osób transpłciowych.  Jeżeli jesteś rodzicem transpłciowego dziecka – nie obawiaj się przyjść w piątek, a w sobotę możesz zabrać swoje dziecko na grupę wsparcia. Albo delikatnie zachęcić, niektóre osoby mają obawy przed przyjściem, a tego rodzaju wsparcia potrzebują. Jednak są też osoby, co świetnie radzą sobie same.

Szczegóły: Europejskie Centrum Solidarności, piętro 3, sala 3.36. Najbliższe spotkanie dla rodziców osób transpłciowych będzie 28 czerwca, o 18:00. Natomiast spotkanie grupy wsparcia dla osób transpłciowych będzie 29 czerwca, o 17:00.

Dla kogo spotkanie?

Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych. Jednak osoby bliskie też mogą przyjść. Ma to zapewnić nieskrępowaną atmosferę i poczucie zrozumienia sytuacji przez pozostałe osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób co przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. To spotkanie towarzyskie ma troszkę luźniejsze reguły. Zauważcie, że spotkanie nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi. To nie są warsztaty o transpłciowości.

Do zobaczenia na miejscu!
Sindi i Ka

Zostaw komentarz:

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.