Lipcowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych, Cafe Kultura, Sopot

Lipcowe spotkanie towarzyskie – 20.07.2019

Lipcowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych będzie już w kolejną sobotę, o 17:00! Ostatnio spodobało nam się w sopockiej kawiarni, więc kolejny raz się tam będziemy widzieć. Choć, od teraz mamy alternatywę, nie musimy spotykać w kawiarniach i klubach. Szczegóły poniżej.

Gdzie i kiedy lipcowe spotkanie towarzyskie?

Tak jak wspomniałam – tam, gdzie ostatnio – w kawiarni Cafe Kultura w Sopocie, przy ul. Królowej Jadwigi 7.  Jest to wystarczająco blisko stacji SKM Sopot, a już nie przy głównym deptaku. Idąc od dworca: kierujemy się na deptak, schodzimy prawie na sam dół, następnie w lewo kilkadziesiąt metrów. Poniżej mapka.

Poprzednie spotkanie towarzyskie

Ostatnim razem widzieliśmy się w kilka osób, tak idealnie do wielkości salki, jaką mieliśmy w Cafe Kultura, choć kilka miejsc siedzących się jeszcze ostało. 😉 Całe pomieszczenie, małe, ale nasze było. Swobodnie można było porozmawiać na temat flag i ich kolorów, wzorów na koszulkach, oraz oczywiście o wszystkim innym. Rozmawialiśmy na tyle długo, że można było się porządnie spóźnić i nie przegapić spotkania. Stawiam, że w tym miesiącu będzie podobnie. 🙂

Siedziba stowarzyszenia Tolerado

W czerwcu Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT Tolerado zyskało nową siedzibę we Wrzeszczu. W związku z tym na naszej tajnej trójmiejskiej grupce na Facebooku zarządziłam głosowanie, gdzie chcemy się spotykać. Głosy za spotykaniem się w kawiarniach i w siedzibie Tolerado rozłożyły się równomiernie. Spotkania w plenerze uplasowały się na trzecim miejscu. W związku z tym na kolejnym spotkaniu poruszymy ten temat. Na razie – bez zmian, spotykamy się w kawiarniach.

Grupa wsparcia dla osób transpłciowych

Oprócz spotkań towarzyskich mamy też spotkania grupy wsparcia, z udziałem psycholożek obeznanych w dziedzinie transpłciowości. Spotkania są co miesiąc, w ECS. W ostatnią sobotę miesiąca jest grupa wsparcia dla osób transpłciowych, a dzień wcześniej jest grupa wsparcia dla rodziców i bliskich osób transpłciowych.  Jeżeli jesteś rodzicem transpłciowego dziecka – nie obawiaj się przyjść w piątek, a w sobotę możesz zabrać swoje dziecko na grupę wsparcia. Albo delikatnie zachęcić, niektóre osoby mają obawy przed przyjściem, a tego rodzaju wsparcia potrzebują. Jednak są też osoby, co świetnie radzą sobie same.

Szczegóły: Europejskie Centrum Solidarności, piętro 3, sala 3.36. Najbliższe spotkanie dla rodziców osób transpłciowych będzie 26 lipca, o 18:00. Natomiast spotkanie grupy wsparcia dla osób transpłciowych będzie 27 lipca, o 17:00. Do końca roku spotkania są w ECS.

Dla kogo spotkanie?

Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych. Jednak osoby bliskie też mogą przyjść. Ma to zapewnić nieskrępowaną atmosferę i poczucie zrozumienia sytuacji przez pozostałe osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób, co przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. To spotkanie towarzyskie ma troszkę luźniejsze reguły. Zauważcie, że spotkanie nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi. To nie są warsztaty o transpłciowości.

Do zobaczenia na miejscu!
Sindi i Ka


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Komentarze

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 47 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)