Lipcowe spotkanie towarzyskie – 20.07.2019

Lipcowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych będzie już w kolejną sobotę, o 17:00! Ostatnio spodobało nam się w sopockiej kawiarni, więc kolejny raz się tam będziemy widzieć. Choć, od teraz mamy alternatywę, nie musimy spotykać w kawiarniach i klubach. Szczegóły poniżej.

Gdzie i kiedy lipcowe spotkanie towarzyskie?

Tak jak wspomniałam – tam, gdzie ostatnio – w kawiarni Cafe Kultura w Sopocie, przy ul. Królowej Jadwigi 7.  Jest to wystarczająco blisko stacji SKM Sopot, a już nie przy głównym deptaku. Idąc od dworca: kierujemy się na deptak, schodzimy prawie na sam dół, następnie w lewo kilkadziesiąt metrów. Poniżej mapka.

Poprzednie spotkanie towarzyskie

Ostatnim razem widzieliśmy się w kilka osób, tak idealnie do wielkości salki, jaką mieliśmy w Cafe Kultura, choć kilka miejsc siedzących się jeszcze ostało. 😉 Całe pomieszczenie, małe, ale nasze było. Swobodnie można było porozmawiać na temat flag i ich kolorów, wzorów na koszulkach, oraz oczywiście o wszystkim innym. Rozmawialiśmy na tyle długo, że można było się porządnie spóźnić i nie przegapić spotkania. Stawiam, że w tym miesiącu będzie podobnie. 🙂

Siedziba stowarzyszenia Tolerado

W czerwcu Stowarzyszenie na rzecz osób LGBT Tolerado zyskało nową siedzibę we Wrzeszczu. W związku z tym na naszej tajnej trójmiejskiej grupce na Facebooku zarządziłam głosowanie, gdzie chcemy się spotykać. Głosy za spotykaniem się w kawiarniach i w siedzibie Tolerado rozłożyły się równomiernie. Spotkania w plenerze uplasowały się na trzecim miejscu. W związku z tym na kolejnym spotkaniu poruszymy ten temat. Na razie – bez zmian, spotykamy się w kawiarniach.

Grupa wsparcia dla osób transpłciowych

Oprócz spotkań towarzyskich mamy też spotkania grupy wsparcia, z udziałem psycholożek obeznanych w dziedzinie transpłciowości. Spotkania są co miesiąc, w ECS. W ostatnią sobotę miesiąca jest grupa wsparcia dla osób transpłciowych, a dzień wcześniej jest grupa wsparcia dla rodziców i bliskich osób transpłciowych.  Jeżeli jesteś rodzicem transpłciowego dziecka – nie obawiaj się przyjść w piątek, a w sobotę możesz zabrać swoje dziecko na grupę wsparcia. Albo delikatnie zachęcić, niektóre osoby mają obawy przed przyjściem, a tego rodzaju wsparcia potrzebują. Jednak są też osoby, co świetnie radzą sobie same.

Szczegóły: Europejskie Centrum Solidarności, piętro 3, sala 3.36. Najbliższe spotkanie dla rodziców osób transpłciowych będzie 26 lipca, o 18:00. Natomiast spotkanie grupy wsparcia dla osób transpłciowych będzie 27 lipca, o 17:00. Do końca roku spotkania są w ECS.

Dla kogo spotkanie?

Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych. Jednak osoby bliskie też mogą przyjść. Ma to zapewnić nieskrępowaną atmosferę i poczucie zrozumienia sytuacji przez pozostałe osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób, co przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. To spotkanie towarzyskie ma troszkę luźniejsze reguły. Zauważcie, że spotkanie nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi. To nie są warsztaty o transpłciowości.

Do zobaczenia na miejscu!
Sindi i Ka

Zostaw komentarz:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.