Sierpniowe spotkanie towarzyskie – 17.08.2019

Lato w pełni, a my ciągle działamy! Zapraszamy na kolejne spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych. Sierpniowe spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 17 sierpnia, w Sopocie, tak samo jak dwa ostatnie spotkania. Szczegóły poniżej.

Na spotkaniu będę miała ze sobą naklejki i wizytówki powstałe dzięki zbiórce oraz naklejki „Wszyscy mile widziani” z Tolerado. Moje naklejki są na zwykłej białej folii i na folii transparentnej. Naklejki Tolerado są w dwóch wersjach – okrągłej i kwadratowej. Dziękuję za wsparcie i mam nadzieję, że będziecie mnie dalej wspierać w działaniach!

Gdzie i kiedy sierpniowe spotkanie towarzyskie?

Tak jak wspomniałam – znowu tam, gdzie ostatnio – w kawiarni Cafe Kultura w Sopocie, przy ul. Królowej Jadwigi 7.  Jest to wystarczająco blisko stacji SKM Sopot, a już nie przy głównym deptaku. Idąc od dworca: kierujemy się na deptak, schodzimy prawie na sam dół, następnie w lewo kilkadziesiąt metrów. Poniżej mapka.

Poprzednie spotkanie towarzyskie

Na poprzednim spotkaniu frekwencja i humory dopisały, rozmawialiśmy o wszystkim, nauczyłam się grać w Uno. 😉 Były osoby co często przychodzą, jak również nowe osoby. Wszystkie osoby transpłciowe są mile widziane! A w Cafe Kultura jest nasza Toleradowa naklejka „Wszyscy mile widziani”. Zdecydowanie jest to przyjazne miejsce. Dlatego też pewnie zabawimy tam na dłużej. Choć zawsze możemy spotykać się w siedzibie Tolerado we Wrzeszczu.

Grupa wsparcia dla osób transpłciowych

Oprócz spotkań towarzyskich mamy też spotkania grupy wsparcia, z udziałem psycholożki obeznanej w dziedzinie transpłciowości. Spotkania są co miesiąc, w ECS. W ostatnią sobotę miesiąca jest grupa wsparcia dla osób transpłciowych, a dzień wcześniej jest grupa wsparcia dla rodziców i bliskich osób transpłciowych.  Jeżeli jesteś rodzicem transpłciowego dziecka – nie obawiaj się przyjść w piątek, a w sobotę możesz zabrać swoje dziecko na grupę wsparcia. Albo delikatnie zachęcić, niektóre osoby mają obawy przed przyjściem, a tego rodzaju wsparcia potrzebują. Jednak są też osoby, co świetnie radzą sobie same.

Szczegóły: Europejskie Centrum Solidarności, piętro 3, sala 3.36. Najbliższe spotkanie dla rodziców osób transpłciowych będzie 30 sierpnia, o 18:00. Natomiast spotkanie grupy wsparcia dla osób transpłciowych będzie 31 sierpnia, o 17:00.

Dla kogo spotkanie?

Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych. Jednak osoby bliskie też mogą przyjść. Ma to zapewnić nieskrępowaną atmosferę i poczucie zrozumienia sytuacji przez pozostałe osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób, co przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. To spotkanie towarzyskie ma troszkę luźniejsze reguły. Zauważcie, że spotkanie nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi. To nie są warsztaty o transpłciowości.

Do zobaczenia na miejscu!
Sindi i Ka

Zostaw komentarz:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.