Wrześniowe spotkanie towarzyskie – 07.09.2019

Teoretycznie lato się już skończyło, mamy wrzesień, mój kalendarz standardowo pęka w szwach. Jednak na spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych zawsze znajdzie się termin! Najbliższe, wrześniowe spotkanie będzie w najbliższą sobotę (07.09.2019), w tym samym miejscu i godzinie co ostatnie spotkania – w Sopocie. Jak zastanawiasz się, czy przyjść pierwszy raz – serdecznie zapraszamy, szczegóły poniżej.

Gdzie i kiedy wrześniowe spotkanie?

Wrześniowe spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę – 7 września 2019, o godzinie 17:00. Mam nadzieję, że miejsce Wam się nie nudzi, w dalszym ciągu spotykamy się w kawiarni Cafe Kultura w Sopocie, przy ul. Królowej Jadwigi 7.  Jest to wystarczająco blisko stacji SKM Sopot, a już nie przy głównym deptaku. Idąc od dworca: kierujemy się na deptak, schodzimy prawie na sam dół, następnie w lewo kilkadziesiąt metrów. Poniżej mapka.

Termin spotkania został wstępnie ustalony na poprzednim spotkaniu. W tym samym dniu jest Marsz Równości w Katowicach. W kolejną sobotę jest Marsz w Szczecinie, a jeszcze kolejną w Marsz Równości Toruniu. Na ten ostatni pewnie się wybiorę. Zostaje jeszcze czwarta sobota we wrześniu, jednak jest ona zarezerwowana dla grupy wsparcia. Nie robimy dla niej konkurencji,  wystarczy, że mnie na niej nie będzie. W tę sobotę wybieram się na charytatywny pokaz mody. Dwa lata temu wzięłam w nim udział jako modelka. W drugiej, tegorocznej, edycji też wezmę udział!

Ostatnie, sierpniowe spotkanie

Kawiarnię chyba możemy już nazywać zaprzyjaźnioną. Na drzwiach jest naklejka „Wszyscy mile widziani”, nawet jakaś osoba mnie uprzedziła w dostawie jej, obsługa mnie kojarzy… Podczas spotkania rozdawałam moje naklejki i wizytówki, naklejki z Tolerado, broszury z Trans-fuzji, tego typu atrakcji nie brakowało. Spotkanie było kameralne, rozmowy były o wszystkim i o niczym. Osoby były bardzo różne, binarne, niebinarne, starsze, młodsze, kobiece i męskie. Dla każdej osoby, która nie identyfikuje się z płcią przypisaną przy urodzeniu, są te spotkania.

Jak się wyrobię, to na kolejnym spotkaniu będzie najnowszy komiks przygotowany przez Trans-fuzję. Przypadkiem użyli mojego fonta w nim. Cieszę się, że podoba im się mój gust. Teraz muszę wydrukować naklejki z logo i naklejać na komiksy. 😉

Grupa wsparcia dla osób transpłciowych

Oprócz spotkań towarzyskich mamy też spotkania grupy wsparcia, z udziałem psycholożki obeznanej w dziedzinie transpłciowości. Spotkania są co miesiąc, w ECS. W ostatnią sobotę miesiąca jest grupa wsparcia dla osób transpłciowych, a dzień wcześniej jest grupa wsparcia dla rodziców i bliskich osób transpłciowych.  Jeżeli jesteś rodzicem transpłciowego dziecka – nie obawiaj się przyjść w piątek, a w sobotę możesz zabrać swoje dziecko na grupę wsparcia. Albo delikatnie zachęcić, niektóre osoby mają obawy przed przyjściem, a tego rodzaju wsparcia potrzebują. Jednak są też osoby, co świetnie radzą sobie same.

Szczegóły: Europejskie Centrum Solidarności, piętro 3, sala 3.35. Najbliższe spotkanie dla rodziców osób transpłciowych będzie 27 września, o 18:00. Natomiast spotkanie grupy wsparcia dla osób transpłciowych będzie 28 września, o 17:00.

Dla kogo spotkanie?

Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych. Jednak osoby bliskie też mogą przyjść. Ma to zapewnić nieskrępowaną atmosferę i poczucie zrozumienia sytuacji przez pozostałe osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób, co przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. To spotkanie towarzyskie ma troszkę luźniejsze reguły. Zauważcie, że spotkanie nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi. To nie są warsztaty o transpłciowości.

Do zobaczenia na miejscu!
Sindi i Ka


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Komentarze

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 47 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)