Październikowa grupa wsparcia i towarzyska

Październik będzie miesiącem wyjątkowym dla trójmiejskich grup dla osób transpłciowych. Z przyczyn lokalowych najpierw będą spotkania grup wsparcia, a w ostatnią sobotę będzie spotkanie towarzyskie. Grupa wsparcia dla osób transpłciowych będzie tydzień wcześniej, za to miejsca bez zmian. Szczegóły poniżej.

Październikowa grupa wsparcia

W tym miesiącu grupa wsparcia dla osób transpłciowych będzie w najbliższą sobotę, 19 października 2019, w godzinach 17:00 – 19:00. Grupa wsparcia dla osób bliskich i rodziców osób transpłciowych będzie dzień wcześniej, w piątek 18 października 2019, godzina 18:00 do 20:00. Miejsce i sala bez zmian – Europejskie Centrum Solidarności (ECS) w Gdańsku, sala 3.35 na 3 piętrze, od windy w prawo do końca korytarza.

Jest to wyjątek od reguły, że grupy wsparcia są w ostatni weekend miesiąca. Sale są rezerwowane z dużym wyprzedzeniem, a w tym przypadku jakaś organizacja była jeszcze szybsza. W następnym miesiącu grupa wsparcia dla osób transpłciowych będzie w ostatnią sobotę miesiąca, a grupa wsparcia dla bliskich i rodziców w poprzedzający piątek. Za to w grudniu znów będzie to tydzień wcześniej, ze względu na święta. Od stycznia grupy będą tradycyjnie w ECS w ostatni weekend miesiąca.

Październikowe spotkanie towarzyskie

Jak się dobrze domyślacie – jeszcze go nie było. Pierwsze weekendy miesiąca nam nie pasowały, trzeci weekend jest zajęty przez grupę wsparcia, a nie ma sensu robić konkurencji. Dlatego grupa towarzyska dla osób transpłciowych będzie w ostatnią sobotę miesiąca – 26 października 2019, standardowo spotkanie towarzyskie zaczynamy o 17:00, w Sopocie, w Café Kultura, przy ul. Królowej Jadwigi 7.  Jest to wystarczająco blisko stacji SKM Sopot, a już nie przy głównym deptaku. Idąc od dworca: kierujemy się na deptak, schodzimy prawie na sam dół, następnie w lewo kilkadziesiąt metrów. Poniżej mapka.

Ostatnie spotkanie towarzyskie

Na poprzednim spotkaniu towarzyskim było bardzo, bardzo kameralnie, zdecydowanie było to najmniejsze grono osób i najmniej punktualne. Konkurencją był Marsz Równości w jednym z miast. Jednak dyskusję mogę uznać za udaną, przyszła nowa osoba, a nasze spotkania poleca co najmniej jedna psycholożka, co mnie bardzo cieszy. Jeżeli to czyta – serdecznie pozdrawiam i dziękuję!

O grupie wsparcia we wrześniu niewiele mogę powiedzieć, nie mogłam się rozdwoić, czy roztroić. Niestety, nie mogłam być na grupie, ponieważ w tę samą sobotę był Charytatywny Pokaz Mody, na który zgłosiłam się dużo wcześniej, wzięłam w nim udział jako modelka. Już drugi raz, pierwszy Charytatywny pokaz mody opisałam kiedyś na blogu. To wspaniałe uczucie brać udział w takim wydarzeniu. Może za jakiś czas opiszę ostatni pokaz i mam nadzieję, że nie ostatni raz biorę w czymś takim udział. 🙂

A wracając do grupy wsparcia, słyszałam, że było dość mało osób, nie wszystkie zdążyły na 17:00. Jednak kilka nowych się pojawiło i nie żałowało tego i chcą przyjść znowu. Mam nadzieję je spotkać w tym miesiącu. Warto pokonać swój strach przed nieznanym. Kiedyś bardzo bałam się przyjść, do tej pory czasem muszę tego typu obawy przełamywać. Polecam! 😉

Dla kogo jest spotkanie?

Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych. Jednak osoby bliskie też mogą przyjść. Ma to zapewnić nieskrępowaną atmosferę i poczucie zrozumienia sytuacji przez pozostałe osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób, co przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. Spotkanie towarzyskie ma troszkę luźniejsze reguły. Zauważcie, że spotkanie nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi. To nie są warsztaty o transpłciowości.

Do zobaczenia na miejscu!
Sindi i Ka

Zostaw komentarz:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.