grupa wsparcia, spotkanie towarzyskie październik 2019

Październikowa grupa wsparcia i towarzyska

Październik będzie miesiącem wyjątkowym dla trójmiejskich grup dla osób transpłciowych. Z przyczyn lokalowych najpierw będą spotkania grup wsparcia, a w ostatnią sobotę będzie spotkanie towarzyskie. Grupa wsparcia dla osób transpłciowych będzie tydzień wcześniej, za to miejsca bez zmian. Szczegóły poniżej.

Październikowa grupa wsparcia

W tym miesiącu grupa wsparcia dla osób transpłciowych będzie w najbliższą sobotę, 19 października 2019, w godzinach 17:00 – 19:00. Grupa wsparcia dla osób bliskich i rodziców osób transpłciowych będzie dzień wcześniej, w piątek 18 października 2019, godzina 18:00 do 20:00. Miejsce i sala bez zmian – Europejskie Centrum Solidarności (ECS) w Gdańsku, sala 3.35 na 3 piętrze, od windy w prawo do końca korytarza.

Jest to wyjątek od reguły, że grupy wsparcia są w ostatni weekend miesiąca. Sale są rezerwowane z dużym wyprzedzeniem, a w tym przypadku jakaś organizacja była jeszcze szybsza. W następnym miesiącu grupa wsparcia dla osób transpłciowych będzie w ostatnią sobotę miesiąca, a grupa wsparcia dla bliskich i rodziców w poprzedzający piątek. Za to w grudniu znów będzie to tydzień wcześniej, ze względu na święta. Od stycznia grupy będą tradycyjnie w ECS w ostatni weekend miesiąca.

Październikowe spotkanie towarzyskie

Jak się dobrze domyślacie – jeszcze go nie było. Pierwsze weekendy miesiąca nam nie pasowały, trzeci weekend jest zajęty przez grupę wsparcia, a nie ma sensu robić konkurencji. Dlatego grupa towarzyska dla osób transpłciowych będzie w ostatnią sobotę miesiąca – 26 października 2019, standardowo spotkanie towarzyskie zaczynamy o 17:00, w Sopocie, w Café Kultura, przy ul. Królowej Jadwigi 7.  Jest to wystarczająco blisko stacji SKM Sopot, a już nie przy głównym deptaku. Idąc od dworca: kierujemy się na deptak, schodzimy prawie na sam dół, następnie w lewo kilkadziesiąt metrów. Poniżej mapka.

Ostatnie spotkanie towarzyskie

Na poprzednim spotkaniu towarzyskim było bardzo, bardzo kameralnie, zdecydowanie było to najmniejsze grono osób i najmniej punktualne. Konkurencją był Marsz Równości w jednym z miast. Jednak dyskusję mogę uznać za udaną, przyszła nowa osoba, a nasze spotkania poleca co najmniej jedna psycholożka, co mnie bardzo cieszy. Jeżeli to czyta – serdecznie pozdrawiam i dziękuję!

O grupie wsparcia we wrześniu niewiele mogę powiedzieć, nie mogłam się rozdwoić, czy roztroić. Niestety, nie mogłam być na grupie, ponieważ w tę samą sobotę był Charytatywny Pokaz Mody, na który zgłosiłam się dużo wcześniej, wzięłam w nim udział jako modelka. Już drugi raz, pierwszy Charytatywny pokaz mody opisałam kiedyś na blogu. To wspaniałe uczucie brać udział w takim wydarzeniu. Może za jakiś czas opiszę ostatni pokaz i mam nadzieję, że nie ostatni raz biorę w czymś takim udział. 🙂

A wracając do grupy wsparcia, słyszałam, że było dość mało osób, nie wszystkie zdążyły na 17:00. Jednak kilka nowych się pojawiło i nie żałowało tego i chcą przyjść znowu. Mam nadzieję je spotkać w tym miesiącu. Warto pokonać swój strach przed nieznanym. Kiedyś bardzo bałam się przyjść, do tej pory czasem muszę tego typu obawy przełamywać. Polecam! 😉

Dla kogo jest spotkanie?

Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych. Jednak osoby bliskie też mogą przyjść. Ma to zapewnić nieskrępowaną atmosferę i poczucie zrozumienia sytuacji przez pozostałe osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób, co przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. Spotkanie towarzyskie ma troszkę luźniejsze reguły. Zauważcie, że spotkanie nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi. To nie są warsztaty o transpłciowości.

Do zobaczenia na miejscu!
Sindi i Ka


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Komentarze

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 47 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)