Spotkanie towarzyskie listopadowe

Listopadowe spotkanie towarzyskie – 16.11.2019

W listopadzie wraca tradycyjna już kolejność spotkań. W sobotę, 16 listopada odbędzie się spotkanie towarzyskie, a 30 listopada będzie grupa wsparcia dla osób transpłciowych. Za to w grudniu z okazji świąt kolejność najprawdopodobniej będzie odwrotna. Wracając do grupy towarzyskiej, tym razem wracamy do Wrzeszcza, dawno nas tu nie było. Za to nowe miejsce – Kolonia Artystów. Szczegóły poniżej, zapraszamy.

Listopadowe spotkanie towarzyskie

Następne, listopadowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych (i bliskich towarzyszących) z Trójmiasta i okolic będzie w sobotę 16 listopada 2019 r. o 17:00 w Gdańsku Wrzeszczu w kawiarni Kolonia Artystów, przy al. Grunwaldzkiej 51. To miejsce powinno być dość spokojne i dość pojemne jednocześnie. Znajduje się wystarczająco blisko stacji SKM Gdańsk Wrzeszcz, nawet bliżej niż siedziba Tolerado. Termin został ustalony na poprzednim spotkaniu. Mam nadzieję, że frekwencja dopisze, jak Cię jeszcze nie było, czekamy na Ciebie!

Poprzednie spotkanie towarzyskie

Ostatnie spotkanie w sopockiej kawiarni było bardzo udane, aż brakowało krzeseł. Liczba osób była rekordowa – jedenaście. Dotychczas najwięcej było dziesięć osób, jakiś rok temu. Sala w Café Kultura jest dość wąska i mała, zajęliśmy i zajęłyśmy ją po brzegi. Choć na początku nie spodziewałam się tego. Było kilka nowych osób, też nowe w okolicy. Rozmowy były tradycyjnie o wszystkim i o niczym, choć o transpłciowości też rozmawiamy. 😉

Listopadowa grupa wsparcia

W tym miesiącu grupa wsparcia dla osób transpłciowych będzie tradycyjnie w ostatnią sobotę, 30 listopada 2019, w godzinach 17:00 – 19:00. Grupa wsparcia dla osób bliskich i rodziców osób transpłciowych będzie dzień wcześniej, w piątek 29 listopada 2019, godzina 18:00 do 20:00. Miejsce i sala bez zmian – Europejskie Centrum Solidarności (ECS) w Gdańsku, sala 3.35 na 3 piętrze, od windy w prawo do końca korytarza.

Grupy wsparcia w Gdańsku są zwyczajowo w ostatni weekend miesiąca. Za to w grudniu znów będzie to tydzień wcześniej, ze względu na święta. Od stycznia grupy będą tradycyjnie w ECS w ostatni weekend miesiąca. Spotkania grup wsparcia prowadzi psycholożka Magdalena Nowacka. Te spotkania wzajemnie uzupełniają nasze spotkania towarzyskie, nazywane przez niektóre osoby grupą samopomocową.

Dla kogo jest spotkanie?

Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych. Jednak osoby bliskie też mogą przyjść. Ma to zapewnić nieskrępowaną atmosferę i poczucie zrozumienia sytuacji przez pozostałe osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób, co przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. Spotkanie towarzyskie ma troszkę luźniejsze reguły. Zauważcie, że spotkanie nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi. To nie są warsztaty o transpłciowości.

Do zobaczenia na miejscu!
Sindi i Ka


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 47 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)