Grudniowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych - jednorożec musi być!

Grudniowe spotkanie towarzyskie – 28 grudnia 2019

To już ostatnie spotkanie towarzyskie w tym roku. A za parę miesięcy miną dwa lata tych spotkań. Dużo się dzieje, jednak stałym punktem miesiąca jest spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych. Na grudniowe spotkanie zapraszamy do Gdańska, Garnizonu, w ostatnią sobotę miesiąca i roku – 28 grudnia. Szczegóły poniżej, serdecznie zapraszamy!

Gdzie i kiedy grudniowe spotkanie towarzyskie?

W dniu, w którym to piszę (21 grudnia), o 17:00, będzie grupa wsparcia w ECS. Dlatego nasze spotkanie towarzyskie będzie po świętach, a przed sylwestrem. Na grudniowe spotkanie zapraszamy do Columbus Bistro & Café „Garnizon”, Norwida 9, Gdańsk. Link do mapy. Trzeba przejść kawałek pieszo z SKM Wrzeszcz lub Zaspa.

W tym miejscu jeszcze nie było naszego spotkania, powinno być całkiem przyjemnie i zmieści się nawet większa grupa. Poprzednie spotkanie było w Kolonii Artystów, to bardzo dobre miejsce, jednak ma też własne wydarzenia, nie zawsze możemy tam gościć. Wcześniej spotkania były w Sopocie, jednak przestaliśmy się mieścić w małych kawiarenkach. Na pewno jest dla nas otwarta siedziba stowarzyszenia Tolerado we Wrzeszczu.

Poprzednie listopadowe spotkanie

Na poprzednim spotkaniu było sporo osób, jak policzyłam jakieś 11 osób, rozmowy trwały do późna, nawet nastąpiła rotacja osób. Była też jedna psia osoba, która została wygłaskana. 😉 Sądząc po frekwencji i liczbie osób spotkanie możemy uznać za udane. Rozmowy dotyczyły wszystkiego, spraw związanych z transpłciowością, operacjami w Krakowie, sprawami zawodowymi, jakie mamy hobby, dosłownie o wszystkim. Były osoby nowe, były osoby będące kolejny raz, były osoby mające tranzycję społeczną dawno za sobą. Bywają też osoby cispłciowe, które są dla nas najbliższe.

Grupa wsparcia dla osób transpłciowych

W tym grudniu grupa wsparcia dla osób transpłciowych będzie dzisiaj, 21 grudnia 2019, w godzinach 17:00 – 19:00. Grupa wsparcia dla osób bliskich i rodziców osób transpłciowych była dzień wcześniej, w piątek, w godzinach 18:00 – 20:00. Miejsce i sala bez zmian – Europejskie Centrum Solidarności (ECS) w Gdańsku, sala 3.35 na 3 piętrze, od windy w prawo do końca korytarza.

Grupy wsparcia w Gdańsku są zwyczajowo w ostatni weekend miesiąca. W grudniu jest inaczej ze względu na święta i wyjazdy. Od stycznia grupy będą tradycyjnie w ECS w ostatni weekend miesiąca. Spotkania grup wsparcia prowadzi psycholożka Magdalena Nowacka. Te spotkania wzajemnie uzupełniają nasze spotkania towarzyskie, nazywane przez niektóre osoby grupą samopomocową.

Dla kogo jest spotkanie?

Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych. Jednak osoby bliskie też mogą przyjść. Ma to zapewnić nieskrępowaną atmosferę i poczucie zrozumienia sytuacji przez pozostałe osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób, co przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. Spotkanie towarzyskie ma troszkę luźniejsze reguły. Zauważcie, że spotkanie nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi. To nie są warsztaty o transpłciowości.

Do zobaczenia na miejscu!
Sindi i Ka


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 49 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)