Spotkanie towarzyskie w styczniu 2020

Spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych – 11 stycznia 2020

Spotkanie towarzyskie odbędzie się już za parę dni – w najbliższą sobotę. Dlatego spieszę publikować ogłoszenie. Termin został wstępnie wybrany na poprzednim spotkaniu, kawiarnia musiała tylko potwierdzić rezerwację. Spotykamy się o 17:00 w Kolonii Artystów tak jak w listopadzie ubiegłego roku. Straciłam rachubę które to spotkanie, pierwsze było w 2018 roku. Jeżeli dalej się wahasz – to zapewniam, że serdecznie zapraszamy nowe osoby!

Styczniowe spotkanie towarzyskie

Pierwsze w tym roku spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych (i bliskich towarzyszących) z Trójmiasta i okolic odbędzie się w sobotę 11 stycznia 2020 r. o 17:00 w Gdańsku Wrzeszczu w kawiarni Kolonia Artystów, przy al. Grunwaldzkiej 51. To miejsce będzie dość spokojne i jednocześnie dość pojemne. Znajduje się dość blisko stacji SKM Gdańsk Wrzeszcz, nawet bliżej niż siedziba Tolerado, można iść pieszo. W styczniu mamy tylko cztery soboty, po Nowym Roku nie było sensu robić spotkania, a kolejny weekend mam zajęty. Mamy nadzieję, że frekwencja dopisze, jeśli Cię jeszcze nie było, to czekamy właśnie na Ciebie!

Grudniowe spotkanie towarzyskie

Na poprzednim spotkaniu, które odbyło się między okresem świątecznym a Nowym Rokiem, frekwencja była znakomita. Nie sądziłam, że przyjdzie tyle osób. Przecież koniec roku to okres wyjazdów. Był to też jedyny rozsądny wybór, przed świętami były urodziny Tolerado i spotkania grup wsparcia. Osoby, które przyszły, rozmawiały chyba o wszystkim – tylko unikały tematu świąt. Widać nie ja jedyna nienawidzę tego okresu. Miejsce spotkania, Columbus Café było spokojne, choć niektóre osoby narzekały na trudności w znalezieniu drogi. Na padający mokry śnieg nie było skarg. 🙃

Grupa wsparcia dla osób transpłciowych

W styczniu 2020 grupa wsparcia dla osób transpłciowych odbędzie się w sobotę 25., start o 17:00, koniec o 19:00. Grupa wsparcia dla osób bliskich i rodziców osób transpłciowych będzie dzień wcześniej, w piątek 24 stycznia 2020, w godzinach od 18:00 do 20:00. Miejsce i sala bez zmian – Europejskie Centrum Solidarności (ECS) w Gdańsku, sala 3.35 na 3 piętrze, od windy w prawo do końca korytarza.

Grupy wsparcia odbywają się zwyczajowo w ostatni weekend miesiąca (oprócz grudnia ze względu na święta i wyjazdy). Tradycyjnie miejscem tych spotkań jest ECS w Gdańsku, a prowadzi je psycholożka Magdalena Nowacka. Uzupełnieniem grup wsparcia są spotkania towarzyskie, nazywane przez niektóre osoby grupą samopomocową.

Dla kogo jest spotkanie?

Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych. Jednak osoby bliskie też mogą przyjść. Głównym celem jest nieskrępowana atmosfera i poczucie zrozumienia sytuacji przez wszystkie osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób, które przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. Spotkanie towarzyskie ma troszkę luźniejsze reguły. Zauważcie, że spotkanie nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi. To nie są warsztaty o transpłciowości.

Do zobaczenia na miejscu!
Sindi i Ka


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 47 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)