Spotkanie towarzyskie w 2020 - 22 lutego.

Lutowe spotkanie towarzyskie – 22 lutego 2020

Spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych w lutym odbędzie się w sobotę 22 lutego, tydzień przed grupą wsparcia. Zapraszamy wszystkie osoby z Trójmiasta i okolic do kawiarni we Wrzeszczu, tej samej co ostatnio. Czeka nas miłe spotkanie w przyjaznej atmosferze, to już dwudzieste trzecie spotkanie, o ile dobrze liczę! Szczegóły poniżej, serdecznie zapraszamy!

Lutowe spotkanie towarzyskie

Drugie w tym roku spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych (i bliskich towarzyszących) z Trójmiasta i okolic odbędzie się w sobotę 22 lutego 2020 r. o 17:00 w Gdańsku Wrzeszczu w kawiarni Kolonia Artystów, przy al. Grunwaldzkiej 51, wystarczy pokonać kilka schodków. To miejsce będzie dość spokojne i jednocześnie dość pojemne. Znajduje się dość blisko stacji SKM Gdańsk Wrzeszcz, nawet bliżej niż siedziba Tolerado, można iść pieszo. W lutym mamy aż 5 sobót, ta pasowała najlepiej. Mamy nadzieję, że frekwencja dopisze. Jeśli Cię jeszcze nie było, to czekamy właśnie na Ciebie!

Styczniowe spotkanie towarzyskie

Na poprzednim spotkaniu, które kolejny raz odbyło się w kawiarni Kolonia Artystów, było nas sporo, jeśli dobrze policzyłam, padł rekord – było 13 osób plus psia osoba! 💖 Stół był duży, wręcz wielki, dla każdej osoby wystarczyło miejsca. Choć to też była jego wada, rozmawialiśmy w mniejszych grupkach. Jednak dzięki temu każda osoba mogła mówić więcej. Rozmowy miały bardzo różnorodną tematykę, od przeprowadzek za granicę, przez operacje i tranzycję, po tematy związane z pracą i gotowaniem. Były też nowe osoby, (dla których, zgodnie ze zwyczajem zarządziłyśmy rundkę zapoznawczą). Ma to zapewnić jak najmniej stresującą atmosferę dla tych osób, które odważyły się przyjść pierwszy raz. Na naszych spotkaniach Możesz liczyć na miłe przywitanie i zrozumienie!

Grupa wsparcia dla osób transpłciowych

W lutym 2020 grupa wsparcia dla osób transpłciowych odbędzie się w sobotę 29 lutego, start o 17:00, koniec o 19:00. Grupa wsparcia dla osób bliskich i rodziców osób transpłciowych będzie wyjątkowo tydzień później, w piątek 6 marca 2020, w godzinach od 18:00 do 20:00. Miejsce i sala bez zmian – Europejskie Centrum Solidarności (ECS) w Gdańsku, sala 3.35 na 3 piętrze, od windy w prawo do końca korytarza.

Grupy wsparcia odbywają się zwyczajowo w ostatni weekend miesiąca (oprócz grudnia ze względu na święta i wyjazdy). Tradycyjnie miejscem tych spotkań jest ECS w Gdańsku, a prowadzi je psycholożka Magdalena Nowacka. Uzupełnieniem grup wsparcia są spotkania towarzyskie, nazywane przez niektóre osoby grupą samopomocową.

Dla kogo jest spotkanie?

Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych. Jednak osoby bliskie też mogą przyjść. Głównym celem jest nieskrępowana atmosfera i poczucie zrozumienia sytuacji przez wszystkie osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób, które przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. Spotkanie towarzyskie ma troszkę luźniejsze reguły. Zauważcie, że spotkanie nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi. To nie są warsztaty o transpłciowości.

Do zobaczenia na miejscu!
Sindi i Ka


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

4 odpowiedzi na „Lutowe spotkanie towarzyskie – 22 lutego 2020”

 1. Awatar Ania
  Ania

  A to miejsce jest przyjazne dla osób transplciowych ?

  1. Awatar Ka
   Ka

   Tak, nigdy nie było żadnych problemów. 🙂

 2. Awatar Ala
  Ala

  Chciałabym zapytać czy wiesz może jak wygląda zupełny akt urodzenia po zmianie metryki? Głównie chodzi mi o rubryki – imię, nazwisko, płeć na pierwszej stronie

  1. Awatar Ka
   Ka

   Będzie bez zmiany, są dopiski o zmianach. Jednak na skróconym są tylko aktualne dane.

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 47 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)