Marcowe spotkanie towarzyskie 2020 - na Discord THelp

Marcowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych – 21.03.2020

Obecnie żyjemy w czasach zarazy, tym razem, nie tęczowej, nie genderowej, a biologicznej. Dlatego marcowe spotkanie towarzyskie odbędzie się w sieci. Byłoby to dwudzieste czwarte spotkanie w realu. Spotkamy się zdalnie, pogadamy z użyciem słuchawek i mikrofonów na serwerze Discord dla osób transpłciowych „THelp”. Oczywiście w tym miejscu możecie rozmawiać cały czas, jednak w sobotę za tydzień, o 17:00, masz gwarancję znaleźć mnie i kilka innych osób na kanale głosowym. Szczegóły jak dołączyć znajdziesz poniżej.

Marcowe spotkanie towarzyskie – na THelp

Marcowe spotkanie miało się odbyć we Wrzeszczu, w kawiarni Kolonia Artystów lub w siedzibie Tolerado, stowarzyszenia na rzecz osób LGBT+. Niestety, dynamicznie rozwijająca się sytuacja zagrożenia epidemicznego zmusiła (nas) do zmiany tych planów z troski o bezpieczeństwo. Dlatego postanowiłam, że marcowe spotkanie odbędzie się w formie zdalnej. Jak część z Was wie, w aplikacji Discord jest serwer THelp. Zaproszenie do niego znajduje się w zakładce Linki. Część osób pojawiających się na naszych spotkaniach korzysta z niego regularnie lub sporadycznie. Oprócz kanałów tekstowych są tam również kanały głosowe, na jednym z nich porozmawiamy w sobotę, 21 marca 2020, zaczynamy o 17:00. Wejdź na kanał „Publiczny głosowy”, będę czekała na Ciebie!

Przygotuj słuchawki i mikrofon! 🎧 Umożliwi to rozmowę bez echa, które może być szczególnie uciążliwe dla osób transpłciowych, ze względu na dysforię.

Link do dołączenia: https://discord.gg/2gFRdVh. Jeżeli nie masz konta, musisz się zarejestrować i podać działający adres e-mail, za pomocą którego aktywujesz konto, umożliwi to pisanie.

Polecam założyć konto i dołączyć do serwera wcześniej, dostęp do wszystkich kanałów jest przydzielany po weryfikacji trwającej około doby. W tym czasie należy się przedstawić, przekonać, że nie jest się osobą ze złymi zamiarami. Serwer THelp stara się zapewnić dość bezpieczną atmosferę rozmowy. Niestety, w grupie osób, które często zmagają się z problemami, dyskryminacją, dysforią płciową, jest to szczególnie trudne.

Lutowe spotkanie towarzyskie

W lutym spotkanie odbyło się w Kolonii Artystów we Wrzeszczu, było bardzo kameralnie, miło i przyjaźnie, pojawiła się nowa osoba, która początkowo była bardzo nieśmiała, nie wiedziała, czy może podejść. Natomiast w czasie spotkania nabrała większej pewności siebie, prawdopodobnie udało nam się przyjąć ją we właściwy sposób. Po przyjściu do kawiarni dość łatwo nas poznać, szczególnie kiedy wyciągam publikacje o transpłciowości z dobrze widoczną transpłciową flagą. Inna osoba przyprowadziła swoją znajomą z kraju, w którym kiedyś mieszkała, przez co część spotkania odbywała się w języku angielskim. Jednak na spotkaniach zazwyczaj posługujemy się językiem polskim. Gdy spotkanie się kończyło, rozkręcała się próba muzyczna pewnego artysty. Osoby prowadzące kawiarnie jak zawsze były dla nas bardzo przyjazne i pomocne.

Grupa wsparcia dla osób transpłciowych – odwołana

W marcu 2020 grupa wsparcia dla osób transpłciowych oraz grupa wsparcia dla osób bliskich i rodziców osób transpłciowych są odwołane. Miejsce spotkań – Europejskie Centrum Solidarności (ECS) w Gdańsku, zamyka się do 10 kwietnia. Mamy nadzieję, że kolejne spotkania odbędą się zgodnie z planem.

Grupy wsparcia odbywają się zwyczajowo w ostatni weekend miesiąca (oprócz grudnia ze względu na święta i wyjazdy). Tradycyjnie miejscem tych spotkań jest ECS w Gdańsku, a prowadzi je psycholożka Magdalena Nowacka. Uzupełnieniem grup wsparcia są spotkania towarzyskie, nazywane przez niektóre osoby grupą samopomocową.

Dla kogo jest spotkanie?

Spotkania grup wsparcia są skierowane dla osób transpłciowych. Jednak osoby bliskie też mogą przybyć. Głównym celem jest nieskrępowana atmosfera i poczucie zrozumienia sytuacji przez wszystkie osoby. Jest to szczególnie istotne dla osób, które przychodzą po raz pierwszy i są na początku tej trudnej drogi zwanej tranzycją. Spotkanie towarzyskie ma troszkę luźniejsze reguły. Zauważcie, że spotkanie nie ma na celu zapoznawania cispłciowych osób z osobami transpłciowymi. To nie są warsztaty o transpłciowości.

Do usłyszenia na kanale głosowym!
Sindi i Ka


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Komentarze

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 47 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)