Kwietniowe spotkanie towarzyskie 2020

Kwietniowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych – 18.04.2020

Pandemia koronawirusa trwa, więc kwietniowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych znów odbędzie się w formie zdalnej. W tym miesiącu spotykamy się w przedostatnią sobotę o 17:00, na serwerze Discord THelp. Zmieniamy też szyld, zaczynamy działać oficjalnie wraz z Tolerado i Miastem Gdańsk. Znajdziesz tu bezpieczną przestrzeń do rozmowy, czatu, integracji, edukacji i wzajemnego wsparcia lokalnej społeczności. Szczegóły poniżej, serdecznie zapraszamy!

Historia spotkań towarzyskich i zmiana szyldu

Pierwsze spotkanie miało miejsce w kwietniu 2018 roku, od tych dwóch lat spotkania odbywały się raz w miesiącu. Początkowo były to jedyne regularne spotkania dla osób transpłciowych w Trójmieście i okolicach. Spotkania grupy wsparcia były zawieszone, więc grupa samopocomowa, jaką właściwie wtedy były spotkania towarzyskie dla osób transpłciowych, była bardzo przydatna dla wielu osób. Po około pół roku zostały wznowione spotkania gdańskiej grupy wsparcia dla osób trans. Wtedy nasze spotkania towarzyskie zaczęły pełnić rolę alternatywy, dopełnienia oferty wsparcia osób z Pomorza. Spotykaliśmy się w kawiarniach, głównie sopockich, a ostatnio wrzeszczańskich. Alternatywą w zeszłym roku stała się siedziba Tolerado, której od lat jestem aktywną członkinią. Gdyby nie epidemia COVID-19, to tam byśmy się w tym miesiącu zobaczyły i zobaczyli.

Od lat działam w Tolerado, jak część z Was wie. Jako Tolerado wystartowaliśmy z projektem wsparcia osób transpłciowych, finansowanym ze środków Miasta Gdańska.

Naturalnie, jako osoba od lat działająca na rzecz osób transpłciowych, wraz z Magdaleną Nowacką, która do tej pory prowadziła grupę wsparcia dla osób trans w ECS, włączyłam się w działania wspierające osoby transpłciowe, dofinansowane ze środków Miasta Gdańska. Wspólnie będziemy prowadziły spotkania grupy towarzysko rozwojowej, a także inne zaplanowane działania, o których przeczytacie wkrótce.

Planujemy dwa spotkania w miesiącu, jedno prowadzone przeze mnie (Ka) – to będzie miało bardziej towarzyski charakter, a drugie, prowadzone przez Magdalenę Nowacką, które będzie miało charakter bardziej rozwojowy. Magdalena swoją wiedzą z zakresu psychologii i doświadczeniem w pomocy osobom trans, będzie nas dalej wspierała.

Banner z ogłoszeniem o spotkaniu towarzyskim w kwietniu 2020

Kwietniowe spotkanie towarzyskie

Przechodząc do konkretów, kwietniowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych w ramach grupy towarzysko-rozwojowej odbędzie się w sobotę 18 kwietnia 2020, od godziny 17:00 do 19:00, na serwerze aplikacji Discord „THelp”, na kanale Publiczny głosowy. Spotkanie poprowadzę ja, Ka – transpłciowa dziewczyna, założycielka niniejszego bloga. Na serwer warto dołączyć wcześniej, serdecznie zapraszam! 😊

Przygotuj słuchawki i mikrofon! 🎧 🎤 Umożliwi to rozmowę bez echa, które może być szczególnie uciążliwe dla osób transpłciowych, ze względu na dysforię.

Link do dołączenia: https://discord.gg/2gFRdVh. Jeżeli nie masz konta, musisz się zarejestrować i podać działający adres e-mail, za pomocą którego aktywujesz konto, umożliwi to pisanie. ⌨

Polecam założyć konto i dołączyć do serwera wcześniej, dostęp do wszystkich kanałów jest przydzielany po weryfikacji trwającej około doby. W tym czasie należy się przedstawić, przekonać, że nie jest się osobą ze złymi zamiarami. Serwer THelp stara się zapewnić dość bezpieczną atmosferę rozmowy. Niestety, w grupie osób, które często zmagają się z problemami, dyskryminacją, dysforią płciową, jest to szczególnie trudne.

Nie są potrzebne zapisy, udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Jeżeli chcesz zapytać o szczegóły, pisz na [email protected] lub [email protected]. Możesz też użyć formularza kontaktowego.

Organizatorki i organizatorzy: Tolerado, Blog Ka, Miasto Gdańsk.

Poprzednie spotkanie towarzyskie

Marcowe spotkanie towarzyskie było dwudziestym czwartym spotkaniem z tej serii, pierwszym w sieci, z powodu epidemii SARS-CoV-2. Rozmawiałyśmy i rozmawialiśmy ponad dwie godziny na kanale głosowym wspomnianego serwera THelp. Osób było wiele, przychodziły wedle swoich możliwości czasowych. Niestety, jednym z ograniczeń jest prywatność rozmowy, gdy mieszka się z rodziną. Kolejnym jest bariera odległości między osobami rozmawiającymi. Widząc na żywo drugą osobę, czujemy się zupełnie inaczej. Jednak lepsza taka rozmowa, niż żadna. Dlatego mimo wszystko wiele osób, nie tylko z Trójmiasta skorzystało z tej okazji. Wśród możliwych opcji kontaktu Discord wydaje się najlepszą opcją. Jednak, jeżeli macie jakieś rozwiązania warte polecenia – zapraszam do kontaktu ze mną!

Grupa wsparcia dla osób transpłciowych – w sieci!

Grupa wsparcia najlepiej działa, jeżeli jesteśmy w jednym pomieszczeniu. Niestety, epidemia nie będzie krótkotrwała, a pomoc warto jakoś zapewnić. Dlatego, prowadząca grupę wsparcia dla osób transpłciowych, Magdalena Nowacka, w sobotę 25 kwietnia 2020, od 17:00 do 19:00, poprowadzi spotkanie grupy towarzysko-rozwojowej online, używając aplikacji Jitsi.

Spotkania w ostatnią sobotę miesiąca dedykowane są głównie wsparciu psychologicznemu. Grupa jest otwarta dla wszystkich osób, które potrzebują bezpiecznego miejsca do rozmowy o swoich uczuciach i doświadczeniach w towarzystwie psychologa.

Wyślij na [email protected] mail z prośbą o link do spotkania, w czasie spotkania kliknij i zacznij rozmawiać. Jeśli korzystasz ze smartfona – pobierz aplikację. Jeśli korzystasz z komputera – dołącz z linka najlepiej w przeglądarce chrome. Możesz też zgłosić się do mnie.

Instrukcja Jitsi do pobrania tutaj.

Grupa wsparcia osób transpłciowych, 25 kwietnia 2020.

„Program wsparcia osób doświadczających dyskryminacji ze względu na płeć i tożsamość płciową” dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Komentarze

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 47 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)