Majowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych – 23 maja 2020

Majowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych będzie w przed ostatnią sobotę. Z tych samych względów co ostatnio, będzie miało formę zdalną. Odbędzie się na Discordzie na serwerze THelp, w ramach grupy Tolerado. Znajdziesz tu bezpieczną przestrzeń do rozmowy, czatu, integracji, edukacji i wzajemnego wsparcia lokalnej społeczności. Szczegóły poniżej, serdecznie zapraszamy!

Majowe spotkanie towarzyskie

Majowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych w ramach grupy towarzysko-rozwojowej odbędzie się w sobotę 23 maja 2020, od godziny 17:00 do 19:00, na serwerze aplikacji Discord „THelp”, na kanale Publiczny głosowy. Spotkanie poprowadzę ja, Ka – transpłciowa dziewczyna, założycielka niniejszego bloga. Na serwer warto dołączyć wcześniej, serdecznie zapraszam! 😊

Przygotuj słuchawki i mikrofon! 🎧 🎤 Umożliwi to rozmowę bez echa, które może być szczególnie uciążliwe dla osób transpłciowych, ze względu na dysforię.

Link do dołączenia: https://discord.gg/2gFRdVh. Jeżeli nie masz konta, musisz się zarejestrować i podać działający adres e-mail, za pomocą którego aktywujesz konto, umożliwi to pisanie. ⌨

Polecam założyć konto i dołączyć do serwera wcześniej, dostęp do wszystkich kanałów jest przydzielany po weryfikacji trwającej około doby. W tym czasie należy się przedstawić, przekonać, że nie jest się osobą ze złymi zamiarami. Serwer THelp stara się zapewnić dość bezpieczną atmosferę rozmowy. Niestety, w grupie osób, które często zmagają się z problemami, dyskryminacją, dysforią płciową, jest to szczególnie trudne.

Nie są potrzebne zapisy, udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Jeżeli chcesz zapytać o szczegóły, pisz na ka@blogka.pl lub tolerado@tolerado.org. Możesz też użyć formularza kontaktowego.

Organizatorki i organizatorzy: ToleradoBlog KaMiasto Gdańsk.

banner grupa osób transpłciowych, 23 maja 2020
Banner z ogłoszeniem o spotkaniu towarzyskim w maju 2020

Poprzednie spotkanie towarzyskie

Kwietniowe spotkanie było pierwszym, które się odbyło w ramach projektu grupy towarzysko-rozwojowej. Brało udział około 12 osób, właściwie wszystkie osoby były punktualnie. Niektóre nie chciały mówić, więc pisały na czacie, a ja czytałam ich wiadomości dla wszystkich osób. Rozmowa dotyczyła głównie związków, znajdowania tej wymarzonej osoby. Rozmawiałyśmy i rozmawialiśmy także o procesie tranzycji, troszkę o makijażu i usuwania zbędnych włosków. Grupa była dość zróżnicowana, niektóre głosy słyszałam pierwszy raz. Oficjalna część trwa dwie godziny, jednak osoby rozmawiały ponad 5 godzin na kanale głosowym!

Grupa wsparcia dla osób transpłciowych – w sieci!

Grupa wsparcia najlepiej działa, jeżeli jesteśmy w jednym pomieszczeniu. Niestety, epidemia nie będzie krótkotrwała, a pomoc warto jakoś zapewnić. Dlatego, prowadząca grupę wsparcia dla osób transpłciowych, Magdalena Nowacka, w sobotę 30 maja 2020, od 17:00 do 19:00, poprowadzi spotkanie grupy towarzysko-rozwojowej online, używając aplikacji Jitsi.

Spotkania w ostatnią sobotę miesiąca dedykowane są głównie wsparciu psychologicznemu. Grupa jest otwarta dla wszystkich osób, które potrzebują bezpiecznego miejsca do rozmowy o swoich uczuciach i doświadczeniach w towarzystwie psychologa.

Dzień wcześniej, 29 maja 2020, od 18:00 do 20:00, również z użyciem Jitsi, psycholożka Magdalena Nowacka poprowadzi grupę wsparcia dla rodziców i bliskich osób transpłciowych.

Wyślij na tolerado@tolerado.org mail z prośbą o link do spotkania, w czasie spotkania kliknij i zacznij rozmawiać. Jeśli korzystasz ze smartfona – pobierz aplikację. Jeśli korzystasz z komputera – dołącz z linka najlepiej w przeglądarce chrome. Możesz też zgłosić się do mnie.

Instrukcja Jitsi do pobrania tutaj.


„Program wsparcia osób doświadczających dyskryminacji ze względu na płeć i tożsamość płciową” dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Zostaw komentarz:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.