Majowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych 23.05.2020

Majowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych – 23 maja 2020

Majowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych będzie w przed ostatnią sobotę. Z tych samych względów co ostatnio, będzie miało formę zdalną. Odbędzie się na Discordzie na serwerze THelp, w ramach grupy Tolerado. Znajdziesz tu bezpieczną przestrzeń do rozmowy, czatu, integracji, edukacji i wzajemnego wsparcia lokalnej społeczności. Szczegóły poniżej, serdecznie zapraszamy!

Majowe spotkanie towarzyskie

Majowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych w ramach grupy towarzysko-rozwojowej odbędzie się w sobotę 23 maja 2020, od godziny 17:00 do 19:00, na serwerze aplikacji Discord „THelp”, na kanale Publiczny głosowy. Spotkanie poprowadzę ja, Ka – transpłciowa dziewczyna, założycielka niniejszego bloga. Na serwer warto dołączyć wcześniej, serdecznie zapraszam! 😊

Przygotuj słuchawki i mikrofon! 🎧 🎤 Umożliwi to rozmowę bez echa, które może być szczególnie uciążliwe dla osób transpłciowych, ze względu na dysforię.

Link do dołączenia: https://discord.gg/2gFRdVh. Jeżeli nie masz konta, musisz się zarejestrować i podać działający adres e-mail, za pomocą którego aktywujesz konto, umożliwi to pisanie. ⌨

Polecam założyć konto i dołączyć do serwera wcześniej, dostęp do wszystkich kanałów jest przydzielany po weryfikacji trwającej około doby. W tym czasie należy się przedstawić, przekonać, że nie jest się osobą ze złymi zamiarami. Serwer THelp stara się zapewnić dość bezpieczną atmosferę rozmowy. Niestety, w grupie osób, które często zmagają się z problemami, dyskryminacją, dysforią płciową, jest to szczególnie trudne.

Nie są potrzebne zapisy, udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Jeżeli chcesz zapytać o szczegóły, pisz na ka@blogka.pl lub tolerado@tolerado.org. Możesz też użyć formularza kontaktowego.

Organizatorki i organizatorzy: ToleradoBlog KaMiasto Gdańsk.

banner grupa osób transpłciowych, 23 maja 2020
Banner z ogłoszeniem o spotkaniu towarzyskim w maju 2020

Poprzednie spotkanie towarzyskie

Kwietniowe spotkanie było pierwszym, które się odbyło w ramach projektu grupy towarzysko-rozwojowej. Brało udział około 12 osób, właściwie wszystkie osoby były punktualnie. Niektóre nie chciały mówić, więc pisały na czacie, a ja czytałam ich wiadomości dla wszystkich osób. Rozmowa dotyczyła głównie związków, znajdowania tej wymarzonej osoby. Rozmawiałyśmy i rozmawialiśmy także o procesie tranzycji, troszkę o makijażu i usuwania zbędnych włosków. Grupa była dość zróżnicowana, niektóre głosy słyszałam pierwszy raz. Oficjalna część trwa dwie godziny, jednak osoby rozmawiały ponad 5 godzin na kanale głosowym!

Grupa wsparcia dla osób transpłciowych – w sieci!

Grupa wsparcia najlepiej działa, jeżeli jesteśmy w jednym pomieszczeniu. Niestety, epidemia nie będzie krótkotrwała, a pomoc warto jakoś zapewnić. Dlatego, prowadząca grupę wsparcia dla osób transpłciowych, Magdalena Nowacka, w sobotę 30 maja 2020, od 17:00 do 19:00, poprowadzi spotkanie grupy towarzysko-rozwojowej online, używając aplikacji Jitsi.

Spotkania w ostatnią sobotę miesiąca dedykowane są głównie wsparciu psychologicznemu. Grupa jest otwarta dla wszystkich osób, które potrzebują bezpiecznego miejsca do rozmowy o swoich uczuciach i doświadczeniach w towarzystwie psychologa.

Dzień wcześniej, 29 maja 2020, od 18:00 do 20:00, również z użyciem Jitsi, psycholożka Magdalena Nowacka poprowadzi grupę wsparcia dla rodziców i bliskich osób transpłciowych.

Wyślij na tolerado@tolerado.org mail z prośbą o link do spotkania, w czasie spotkania kliknij i zacznij rozmawiać. Jeśli korzystasz ze smartfona – pobierz aplikację. Jeśli korzystasz z komputera – dołącz z linka najlepiej w przeglądarce chrome. Możesz też zgłosić się do mnie.

Instrukcja Jitsi do pobrania tutaj.


„Program wsparcia osób doświadczających dyskryminacji ze względu na płeć i tożsamość płciową” dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Komentarze

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 46 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)