Sierpniowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych, 8.8.2020

Sierpniowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych i niebinarnych będzie tym razem na żywo! Prośby o taką formę przeważały, pod długim czasie spotkań online. Jednocześnie zapraszam w tym samym czasie na Discord THelp, będę się łączyła ze spotkania w siedzibie Tolerado! Spotkanie odbędzie się w drugą sobotę sierpnia, tradycyjnie o 17:00. Spotykamy się od ponad dwóch lat, jeżeli postanowisz się pojawić pierwszy raz, powitamy Cię, tak by zminimalizować stres. Znajdziesz tu bezpieczną przestrzeń do rozmowy, czatu, integracji, edukacji i wzajemnego wsparcia lokalnej społeczności. Szczegóły poniżej!

Sierpniowe spotkanie towarzyskie

Czerwcowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych w ramach grupy towarzysko-rozwojowej odbędzie się w sobotę 8 sierpnia 2020, od godziny 17:00 do 19:00, w siedzibie Tolerado, w Gdańsku Wrzeszczu, przy ulicy Miszewskiego 17, lokal 105 na pierwszym piętrze. Wejście jest od podwórka, za pierwszym razem nie łatwo trafić do tych białych drzwi, dlatego ja lub inna osoba będzie czekała pod budynkiem. W tym samym budynku kilka lat temu odbywały się spotkania trójmiejskiej grupy wsparcia, choć Tolerado zajmowało inny lokal na tym samym piętrze. Bezpieczny limit w dużej sali to 8 osób, raczej nie będzie większej frekwencji, a jak będzie i będzie dobra pogoda, to widzimy się pod siedzibą! 💛🤍💜🖤

Opcja zdalna spotkania

Spotkanie poprowadzę ja, Ka – transpłciowa dziewczyna, założycielka niniejszego bloga. Jednak nie wszystkie osoby będą mogły bez obaw przybyć do siedziby. Dlatego w czasie spotkania wejdźcie na serwerze „THelp” w aplikacji Discord, na kanał Publiczny głosowy, będziemy się z Wami łączyć. Na wspomniany serwer polecam dołączyć wcześniej, serdecznie zapraszam, wszystkie osoby mile widziane! 💛🤍💜🖤

Przygotuj słuchawki i mikrofon! 🎧 🎤 Umożliwi to rozmowę bez echa, które może być szczególnie uciążliwe dla osób transpłciowych, ze względu na dysforię. Możesz też pisać, wszystko przeczytam innym uczestnikom! Natomiast dla chętnych pozostaje opcja włączenia kamerki. 📹 😉

Link do dołączenia: https://discord.gg/CAmyyjQ. Jeżeli nie masz konta, musisz się zarejestrować. Obowiązkowo podaj przy tym działający adres e-mail, za pomocą którego aktywujesz konto, umożliwi to pisanie. ⌨

Polecam założyć konto i dołączyć do serwera wcześniej, dostęp do wszystkich kanałów moderacja przydziela po weryfikacji trwającej około doby. W tym czasie należy się przedstawić, przekonać, że nie jest się osobą ze złymi zamiarami. Serwer THelp stara się zapewnić dość bezpieczną atmosferę rozmowy. Niestety, w grupie osób, które często zmagają się z problemami, dyskryminacją, dysforią płciową, jest to szczególnie trudne. Choć moderacja całkiem dobrze sobie radzi.

Nie są potrzebne zapisy, udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Jeżeli chcesz zapytać o szczegóły, pisz na ka@blogka.pl lub tolerado@tolerado.org. Możesz też użyć formularza kontaktowego.

Organizatorki i organizatorzy: ToleradoBlog KaMiasto Gdańsk.

Poprzednie spotkanie towarzyskie

Ubiegłe, lipcowe spotkanie towarzyskie dla osób trans i niebinarnych miało formę zdalną. Tym razem osoby długo się rozkręcały, frekwencja na kanale głosowym rosła systematycznie z czasem trwania spotkania. Zazwyczaj punktualność była dużo wyższa. Za to spotkanie trwało dłużej niż oficjalne godziny grupy. Jednak mam nadzieję, że na sierpniowe spotkanie osoby przyjdą o czasie. 🙃 Tematy wyglądały jak zwykle, od ogólnych rozmów o wszystkim, po szczegółowe wykłady o aspektach tranzycji i transpłciowości. Dokładna specyfika rozmowy wynika z potrzeb osób na spotkaniu. Nie zabrakło też rundki z powitaniami i przedstawieniem się. Ten zwyczaj pomaga nowym osobom dołączyć do rozmowy.

Grupa wsparcia dla osób transpłciowych

Spotkania grup wsparcia będą tradycyjnie w ostatni weekend miesiąca, tym razem będą stacjonarnie. Grupa dla osób transpłciowych, prowadzona przez psycholożkę Magdalenę Nowacką, będzie 29 sierpnia 2020, o godzinie 17:00 do 19:00. Spotkanie będzie również w siedzibie Tolerado, w Gdańsku Wrzeszczu, (szczegóły powyżej). Zwyczajowo spotykaliśmy się fizycznie w Europejskim Centrum Solidarności, w przestrzeni Solidarność Codziennie.

Spotkania w ostatnią sobotę miesiąca dedykowane są głównie wsparciu psychologicznemu. Grupa jest otwarta dla wszystkich osób, które potrzebują bezpiecznego miejsca do rozmowy o swoich uczuciach i doświadczeniach w towarzystwie psychologa.

Tradycyjnie w dzień poprzedzający grupę dla osób trans, organizujemy spotkanie grupy osób bliskich i rodziców osób transpłciowych. Jest ono planowane na piątek, 28 sierpnia 2020, o godzinach 18:00 do 20:00. Forma spotkania jest analogiczna do grupy dla osób transpłciowych.

Osoby chętne mogą napisać do mnie lub do Tolerado, podam informacje jak dołączyć.


„Program wsparcia osób doświadczających dyskryminacji ze względu na płeć i tożsamość płciową” dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Zostaw komentarz:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.