Wrześniowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych – 12.09.2020

Już w tę sobotę widzimy się zdalnie! Zapraszamy na wrześniowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych i niebinarnych, odbędzie się w najbliższą sobotę, 12 września 2020, tradycyjnie o 17:00. Spotykamy się od ponad dwóch lat, jeżeli postanowisz się pojawić pierwszy raz, powitamy Cię, tak by zminimalizować stres. Znajdziesz tu bezpieczną przestrzeń do rozmowy, czatu, integracji, edukacji i wzajemnego wsparcia lokalnej społeczności. Szczegóły poniżej!

Wrześniowe spotkanie towarzyskie

Wrześniowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych w ramach grupy towarzysko-rozwojowej odbędzie się w sobotę 12 września 2020, od godziny 17:00 do 19:00, na serwerze „THelp” w aplikacji Discord, na kanale Publiczny głosowy.

Spotkanie poprowadzę ja, Ka – transpłciowa dziewczyna, założycielka niniejszego bloga. Na wspomniany serwer polecam dołączyć wcześniej, serdecznie zapraszam, wszystkie osoby mile widziane! 💛🤍💜🖤

Przygotuj słuchawki i mikrofon! 🎧 🎤 Umożliwi to rozmowę bez echa, które może być szczególnie uciążliwe dla osób transpłciowych, ze względu na dysforię. Możesz też pisać, wszystko przeczytam innym uczestnikom! Natomiast dla chętnych pozostaje opcja włączenia kamerki. 📹 😉

Link do dołączenia: https://discord.gg/CAmyyjQ. Jeżeli nie masz konta, musisz się zarejestrować. Obowiązkowo podaj przy tym działający adres e-mail, za pomocą którego aktywujesz konto, umożliwi to pisanie. ⌨

Polecam założyć konto i dołączyć do serwera wcześniej, dostęp do wszystkich kanałów moderacja przydziela po weryfikacji trwającej około doby. W tym czasie należy się przedstawić, przekonać, że nie jest się osobą ze złymi zamiarami. Serwer THelp stara się zapewnić dość bezpieczną atmosferę rozmowy. Niestety, w grupie osób, które często zmagają się z problemami, dyskryminacją, dysforią płciową, jest to szczególnie trudne. Choć moderacja całkiem dobrze sobie radzi.

Nie musisz się zapisywać, udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Jeżeli chcesz zapytać o szczegóły, pisz na ka@blogka.pl lub tolerado@tolerado.org. Możesz też użyć formularza kontaktowego.

Organizatorki i organizatorzy: ToleradoBlog KaMiasto Gdańsk.

Poprzednie spotkanie towarzyskie

Poprzednie, sierpniowe spotkanie towarzyskie miało miejsce w siedzibie Tolerado, w Gdańsku Wrzeszczu, przy ul. Miszewskiego 17. Mimo trwającej epidemii, z zachowaniem środków ostrożności, spotkałyśmy i spotkaliśmy się na żywo. Przybyło kilka osób, których dawno nie widziałam, były też osoby bywające na spotkaniach online. Kilka osób też spóźniło się, ale dotarło na spotkanie. Rozmowy dotyczyły wpływu zagrożenia zachorowania na COVID-19 na obecne życie osób transpłciowych. Część z naszych rozmów dotyczyła pracy. Szczególnie konieczności zmiany branży, możliwości rozwoju i szansy na znalezienie nowej firmy, gdy nie jest się osobą cis- hetero- normatywną. Osoby wyraźnie starały się omijać temat sytuacji politycznej w Polsce, zmęczenie tematem czasem bardziej dotyka, niż realna transfobia w codziennym funkcjonowaniu.

Grupa wsparcia dla osób transpłciowych

Spotkania grup wsparcia będą tradycyjnie w ostatni weekend miesiąca, prawdopodobnie stacjonarnie, w siedzibie Tolerado. Uzupełnię szczegóły, gdy będzie to potwierdzone. Grupa dla osób transpłciowych, prowadzona przez psycholożkę Magdalenę Nowacką, będzie 26 września 2020, o godzinie 17:00 do 19:00. Zwyczajowo spotykaliśmy się fizycznie w Europejskim Centrum Solidarności, w przestrzeni Solidarność Codziennie.

Spotkania w ostatnią sobotę miesiąca dedykowane są głównie wsparciu psychologicznemu. Grupa jest otwarta dla wszystkich osób, które potrzebują bezpiecznego miejsca do rozmowy o swoich uczuciach i doświadczeniach w towarzystwie psychologa.

Osoby chętne mogą napisać do mnie lub do Tolerado, podam informacje jak dołączyć.


„Program wsparcia osób doświadczających dyskryminacji ze względu na płeć i tożsamość płciową” dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Zostaw komentarz:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.