Grudniowe spotkanie dla osób transpłciowych – 5.12.2020

Już w najbliższą sobotę widzimy się zdalnie! Zapraszamy na grudniowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych i niebinarnych, kwestionujących swoją płeć, odbędzie się w najbliższą sobotę, 5 grudnia 2020, tradycyjnie o 17:00. Choć spotykamy się od ponad dwóch lat, jeżeli postanowisz się pojawić pierwszy raz, powitamy Cię, tak by zminimalizować stres. Innymi słowy, znajdziesz tu bezpieczną przestrzeń do rozmowy, czatu, integracji, edukacji i wzajemnego wsparcia lokalnej społeczności. Szczegóły poniżej!

Grudniowe spotkanie towarzyskie

Grudniowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych w ramach grupy towarzysko-rozwojowej odbędzie się w sobotę 5 grudnia 2020, od godziny 17:00 do 19:00, na serwerze „THelp” w aplikacji Discord, na kanale Publiczny głosowy.

Spotkanie poprowadzę ja, Ka – transpłciowa dziewczyna, założycielka tego bloga. Dołącz już teraz, jak jesteś osobą transpłciową, niebinarną, czy kwestionującą swoją płeć przypisaną, wszystkie osoby mile widziane! 💛🤍💜🖤

Przygotuj słuchawki i mikrofon! 🎧 🎤 Umożliwi to rozmowę bez echa, które może być szczególnie uciążliwe dla osób transpłciowych, ze względu na dysforię. Możesz też pisać, wszystko przeczytam innym uczestnikom! Natomiast dla chętnych pozostaje opcja włączenia kamerki. 📹 😉

Link do dołączenia: https://discord.gg/CAmyyjQ. Jeżeli nie masz konta Discord, musisz się zarejestrować. Obowiązkowo podaj przy tym działający adres e-mail, za pomocą którego aktywujesz konto Discord, umożliwi to pisanie. ⌨

Warto dołączyć do serwera wcześniej, możesz tam porozmawiać z osobami mającymi podobne doświadczenia. Dostęp do wszystkich kanałów moderacja przydziela po weryfikacji trwającej minimum dobę. Po wejściu warto pokazać, że nie jest się osobą ze złymi zamiarami, dlatego przedstaw się, pisz z innymi osobami. Najważniejsza jest bezpieczna atmosfera, a serwer THelp stara się ją zapewnić, lecz w grupie osób, które często zmagają się z problemami, dyskryminacją, dysforią płciową, jest to szczególnie trudne. Choć moim zdaniem moderacja całkiem dobrze sobie radzi.

Nie musisz się zapisywać, udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Natomiast jeżeli chcesz zapytać o szczegóły, pisz na ka@blogka.pl lub tolerado@tolerado.org. Możesz też użyć formularza kontaktowego.

Organizatorki i organizatorzy: ToleradoBlog KaMiasto Gdańsk.

Grupa wsparcia dla osób transpłciowych

Spotkania grupy wsparcia są tradycyjnie w ostatni weekend miesiąca, jednak w grudniu wyjątkowo są wcześniej z uwagi na przerwę świąteczną. Grupa dla osób transpłciowych, prowadzona przez psycholożkę Magdalenę Nowacką, będzie 19 grudnia 2020, o godzinie 17:00 do 19:00, spotkanie online odbędzie się na Zoom.

Spotkania w ostatnią sobotę miesiąca dedykowane są głównie wsparciu psychologicznemu. Dlatego grupa jest otwarta dla wszystkich osób, które potrzebują bezpiecznego miejsca do rozmowy o swoich uczuciach i doświadczeniach w towarzystwie psychologa. Poprzednio spotykaliśmy się fizycznie w Europejskim Centrum Solidarności, w przestrzeni Solidarność Codziennie. Natomiast w czasie epidemii spotkania były w siedzibie Tolerado, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Osoby chętne mogą napisać do mnie lub do Tolerado, podamy link do dołączenia.

Konsultacje indywidualne 1:1 dla rodzin i bliskich osób transpłciowych

W piątek 18 grudnia 2020 w godzinach 18:00-20:00 zapraszamy na comiesięczne indywidualne konsultacje dla bliskich i rodzin osób transpłciowych.
🌈 W piątek przed spotkaniem grupy wsparcia można w swobodnej i bezpiecznej atmosferze możesz porozmawiać z psycholożką o swoich doświadczeniach, pytaniach, emocjach. Konsultacje prowadzi Magdalena Nowacka.

❕ Spotkania prowadzone są w formule 1:1 – indywidualnych konsultacji i dedykowane są dla osób preferujących taką formę spotkań i rozmowy.

📧 Zapisz się na konsultacje poprzez e-mail: tolerado@tolerado.org.


„Program wsparcia osób doświadczających dyskryminacji ze względu na płeć i tożsamość płciową” dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Zostaw komentarz:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.