Spotkania grupy towarzysko-wsparciowej

Styczniowe spotkania grup wsparcia!

Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby transpłciowe, kwestionujące swoją tożsamość, niebinarne. Spotkania mają charakter towarzyski i wsparciowy, a jego rolą jest danie bezpiecznej przestrzeni na rozmowy, integrację, edukację. 

Pandemia pokazała nam, że jest potrzeba spotkań online, również dla osób spoza Trójmiasta. Dlatego oprócz spotkań na żywo w Gdańsku, mamy nadal spotkania online! Idealna okazja do integracji i wspierania się, gdy nie możesz dojechać do dużego miasta.

Spotkania Discord — integracja w sieci

W sobotę 7 stycznia, od godziny 17:00 do 19:00, odbywać się będzie spotkanie online grupy towarzysko-wsparciowej. Spotkanie odbywać się będzie, tradycyjnie, na serwerze discord THELP. Zapraszamy wszystkie osoby trans*, nowe osoby serdecznie włączymy do rozmowy!

Link do serwera: https://discord.gg/thleb

Spotkania w Gdańsku — integracja na żywo

Styczniowa spotkanie grupy  towarzyskiej dla osób transpłciowych* w ramach grupy towarzysko-rozwojowej odbędzie się w sobotę 28 stycznia 2023, od godziny 17:00 do 19:00, na żywo w siedzibie Tolerado (Miszewskiego 17/105). Zapisów brak, przyjdź śmiało!

Discord — poza uczestnictwem w grupach na żywo

W celu uczestnictwa w grupie należy dołączyć do serwera THelp, na którym przez okres pandemii odbywały się spotkania grupy. Możesz tam porozmawiać z osobami mającymi podobne doświadczenia. Dostęp do wszystkich kanałów moderacja przydziela po weryfikacji trwającej minimum dobę. Po wejściu warto pokazać, że nie jest się osobą ze złymi zamiarami, dlatego przedstaw się, pisz z innymi osobami. Najważniejsza jest bezpieczna atmosfera, a serwer THelp stara się ją zapewnić, lecz w grupie osób, które często zmagają się z problemami, dyskryminacją, dysforią płciową, jest to szczególnie trudne. Choć moim zdaniem moderacja całkiem dobrze sobie radzi.

Grupa wsparcia z psycholożką

Po pandemicznej przerwie spotkania grupy wsparcia dla osób trans* wracają do ECS-u! (Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku). Zapraszamy w sobotę 21 stycznia, zaczynamy o 17:00, do 19:00, w sali 3.35 (Solidarność Codziennie, 3. piętro na prawo po wyjściu z windy). Spotkania grupy wsparcia prowadzi psycholożka-seksuolożka Magdalena Nowacka, tradycyjnie w ostatnią sobotę miesiąca (z wyjątkiem świąt). Wystarczy przyjść!

ℹ️ * Osoby transpłciowe, niebinarne, kwestionujące swoją płeć, osoby nowe i stale się pojawiające!

Konsultacje z osobami bliskimi nadal będą się odbywać online. Najbliższy termin to piątek 20  stycznia, w godzinach 19:00 do 21:00. Zgłoszenia: [email protected]. Zapraszamy!


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Komentarze

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 47 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)