Wrześniowe spotkania grup wsparcia!

Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby transpłciowe, kwestionujące swoją tożsamość, niebinarne. Spotkania mają charakter towarzyski i wsparciowy, a jego rolą jest danie bezpiecznej przestrzeni na rozmowy, integrację, edukację. 

Pandemia pokazała nam, że jest potrzeba spotkań online, również dla osób spoza Trójmiasta. Dlatego oprócz spotkań na żywo w Gdańsku, mamy nadal spotkania online! Idealna okazja do integracji i wspierania się, gdy nie możesz dojechać do dużego miasta.

Spotkania Discord – integracja w sieci

W sobotę 9  września, od godziny 17:00 do 19:00, odbywać się będzie spotkanie online grupy towarzysko-wsparciowej. Spotkanie odbywać się będzie, tradycyjnie, na serwerze discord THELP. Zapraszamy wszystkie osoby trans*, nowe osoby serdecznie włączymy do rozmowy!

Link (zaproszenie) do serwera: https://discord.gg/Qk8nRUm

Spotkania w Gdańsku – integracja na żywo

Wrześniowe spotkanie grupy  towarzyskiej dla osób transpłciowych* w ramach grupy towarzysko-wsparciowej odbędzie się w sobotę 23 września 2023, od godziny 17:00 do 19:00, na żywo w siedzibie Tolerado (Miszewskiego 17/105). Zapisów brak, przyjdź śmiało! Spotkanie jest w największym pomieszczeniu siedziby, która jest na 1 piętrze (nad wysokim parterem), od schodów w prawo, zawiłym korytarzem prosto do końca. 😏

Discord – poza uczestnictwem w grupach na żywo

W celu uczestnictwa w grupie należy dołączyć do serwera THelp, na którym przez okres pandemii odbywały się spotkania grupy. Możesz tam porozmawiać z osobami mającymi podobne doświadczenia. Dostęp do wszystkich kanałów moderacja przydziela po weryfikacji trwającej minimum dobę. Po wejściu warto pokazać, że nie jest się osobą ze złymi zamiarami, dlatego przedstaw się, pisz z innymi osobami. Najważniejsza jest bezpieczna atmosfera, a serwer THelp stara się ją zapewnić, lecz w grupie osób, które często zmagają się z problemami, dyskryminacją, dysforią płciową, jest to szczególnie trudne. Choć moim zdaniem moderacja całkiem dobrze sobie radzi.

Grupa wsparcia z psycholożką

Po pandemicznej przerwie spotkania grupy wsparcia dla osób trans* wracają do ECS-u! (Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku). Zapraszamy w sobotę 30 września, zaczynamy o 17:00, do 19:00, w sali 3.35 (Solidarność Codziennie, 3. piętro na prawo po wyjściu z windy). Spotkania grupy wsparcia prowadzi psycholożka-seksuolożka Magdalena Nowacka, tradycyjnie w ostatnią sobotę miesiąca (z wyjątkiem świąt). Wystarczy przyjść!

ℹ️ * Osoby transpłciowe, niebinarne, kwestionujące swoją płeć, osoby nowe i stale się pojawiające!

Konsultacje z osobami bliskimi nadal będą się odbywać online. Zgłoszenia: tolerado@tolerado.org. Zapraszamy!

Querszówki – tęczowe planszówki

Nie jest to grupa wsparcia, a spotkanie integracyjne przy dobrej zabawie. Oto treść przekazanego ogłoszenia:

Querszówki — logo tęczowych queerowych planszówek, dwie rybki nawiązujące do herbu Gdyni na tęczowym tle

Zapraszamy wszystkie osoby queer na spotkania planszowe, odbywające się w bibliotekach. Zapewniamy gry i dobrą zabawę, brakuje tylko Ciebie!

Queerszówki 18
SOBOTA 16 IX 2023, 11:00 – 14:00
Biblioteka Śródmieście, Władysława IV 7-15 Gdynia

Queerszówki 19
SOBOTA 23 IX 2023, 11:00 – 14:00
Biblioteka z Pasją, Aleja Zwycięstwa 96/98 Gdynia

Więcej informacji będzie na stronie gdynia.gay.

XV Kongres Kobiet 

2 września będzie można mnie spotkać w Poznaniu w trakcie Kongresu Kobiet, gdzie ja (Magda) będę uczestniczką panelu poświęconego sytuacji osób transpłciowych w Polsce. 

17.15 -18.00 w Międzynarodowych Targach Poznańskich ! 


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Komentarze

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 49 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)