Trójmiejskie spotkania dla osób trans*

Październikowe spotkania dla osób trans!

Zapraszamy serdecznie wszystkie osoby transpłciowe, kwestionujące swoją tożsamość, niebinarne. Spotkania mają charakter towarzyski i wsparciowy, a jego rolą jest danie bezpiecznej przestrzeni na rozmowy, integrację, edukację. 

Pandemia pokazała nam, że jest potrzeba spotkań online, również dla osób spoza Trójmiasta. Dlatego oprócz spotkań na żywo w Gdańsku, mamy nadal spotkania online! Idealna okazja do integracji i wspierania się, gdy nie możesz dojechać do dużego miasta. A poza naszymi spotkaniami zapraszamy na grupę wsparcia i queerszówki.

Spotkania Discord 🎮 — integracja w sieci

W sobotę 7 października, od godziny 17:00 do 19:00, odbywać się będzie spotkanie online grupy towarzysko-wsparciowej. Spotkanie odbywać się będzie, tradycyjnie, na serwerze Discord THELP. Zapraszamy wszystkie osoby trans*, nowe osoby serdecznie włączymy do rozmowy!

Link (zaproszenie) do serwera: Discord Thlep

Spotkania w Gdańsku 🏙️ — integracja na żywo

Wrześniowe spotkanie grupy  towarzyskiej dla osób transpłciowych* w ramach grupy towarzysko-wsparciowej odbędzie się w sobotę 28 października 2023, od godziny 17:00 do 19:00, na żywo w siedzibie Tolerado (Miszewskiego 17/105). Zapisów brak, przyjdź śmiało! Wejście do klatki schodowej tego budynku znajduje się między budynkami przy ulicy Miszewskiego. Spotkanie jest w największym pomieszczeniu wspomnianej siedziby stowarzyszenia Tolerado, która jest na 1 piętrze (nad wysokim parterem), od schodów w prawo, zawiłym korytarzem prosto do końca. Z tym opisem łatwo trafisz! 😏

Wejście jest z boku budynku Miszewskiego 17.
Wejście jest z boku budynku Miszewskiego 17. Źródło: openstreetmap.org

Spotkania grupy towarzyskiej prowadzi zazwyczaj Magda, czasem Ka. Jeżeli masz pytania do powyższych spotkań, pisz śmiało!

Discord — poza uczestnictwem w grupach na żywo

W celu uczestnictwa w grupie online należy dołączyć do serwera THelp, na którym przez okres pandemii odbywały się spotkania grupy. Możesz tam porozmawiać z osobami mającymi podobne doświadczenia. Dostęp do kanałów jest po dobie, potem można pisać na kanałach publicznych. Po wejściu warto pokazać, że nie jest się osobą ze złymi zamiarami, dlatego przedstaw się, pisz z innymi osobami. Najważniejsza jest bezpieczna atmosfera, a serwer THelp stara się ją zapewnić, lecz w grupie osób, które często zmagają się z problemami, dyskryminacją, dysforią płciową, jest to szczególnie trudne. Choć moim zdaniem moderacja całkiem dobrze sobie radzi.

Powstał też serwer Transmiasto, przeznaczony głównie dla osób transpłciowych z Trójmiasta i okolic. Zaproszenie do serwera: https://discord.gg/vJVBmfF4w (wygasa po 7-30 dniach).

Grupa wsparcia z psycholożką

Po pandemicznej przerwie spotkania grupy wsparcia dla osób trans* wracają do ECS-u! (Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku). Zapraszamy w sobotę 21 października, zaczynamy o 17:00, do 19:00, w sali 3.35 (Solidarność Codziennie, 3. piętro na prawo po wyjściu z windy). Spotkania grupy wsparcia prowadzi psycholożka-seksuolożka Magdalena Nowacka, tradycyjnie w ostatnią sobotę miesiąca (z wyjątkiem świąt). Wystarczy przyjść!

ℹ️ * Osoby transpłciowe, niebinarne, kwestionujące swoją płeć, osoby nowe i stale się pojawiające!

Konsultacje z osobami bliskimi nadal będą się odbywać online. Zgłoszenia: [email protected]. Zapraszamy!

🎲 Queerszówki – tęczowe planszówki 🏳️‍🌈🏳️‍⚧️ 

Nie jest to grupa wsparcia, a spotkanie integracyjne przy dobrej zabawie. Oto treść przekazanego ogłoszenia o tych gdyńskich planszówkach:

♟️ Zapraszamy wszystkie osoby queer na spotkania planszowe, odbywające się w bibliotekach. 📚 Osoby organizujące zapewniają gry 🃏 i dobrą zabawę, brakuje tylko Ciebie!

7 października, 11:00-14:00, Biblioteka z Pasją, Aleja Zwycięstwa 96/98, Gdynia

21 października, 11:00-14:00, Biblioteka Śródmieście, Władysława IV 7-15, Gdynia

ℹ️ Więcej informacji pojawia się na stronie Gdynia.gay. Znajdziesz tam szczegółowe informacje oraz kontakt do osób organizujących queerszówki w Gdyni.


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Komentarze

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 48 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)