Osoba: Marta „Kodama” Tymińska

Marta „Kodama” Tymińska (ona/jej), doktor, z wykształcenia psycholożka i kulturoznawczyni. W swojej pracy naukowej skupia się przede wszystkim na grach cyfrowych i ich kulturotwórczej roli. Rozprawa doktorska poświęcona była studiom nad awatarami, bada również opowieści transmedialne, gry niezależne oraz relacje pomiędzy graczem, awatarem a emergentną narracją gier. Napisała kilka tekstów poświęconych kulturom fanowskim, jak również chętnie sięga po tematykę mangi i anime.

Marta ‘Kodama’ Tymińska

Pracuje na Uniwersytecie Gdańskim na stanowisku adiunkta w Zakładzie Filmu i Mediów. Organizatorka wydarzeń poświęconych popkulturze (Pasja Minicon w Gdyni), animatorka kultury lokalnej, członkini Stowarzyszenia Arteria oraz aktywistka równościowa. W kinie ceni sobie przede wszystkim animacje w każdej formie. Edukatorka filmowa dzieci i młodzieży (a niekiedy osób w wieku senioralnym) od 2009 roku. Współpracowała przez 12 lat z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej oraz Akademią Filmową Multikina. Okazjonalnie oprowadza po Stoczni Gdańskiej śladami kobiet tam pracujących.

Marta „Kodama” Tymińska niedawno napisała z Piotrem Milewskim podręcznik i zeszyt ćwiczeń do projektowania gier pt. Gamebook Theoria. Prywatnie, wielbicielka papug, podróży, powieści (SF, fantasy, YA) oraz kuchni roślinnej.


  • Queer i fandom – Między Uszami S02E06

    Queer i fandom – Między Uszami S02E06

    Marta „Kodama” Tymińska i Anna „Agalatea” Jaworska, jako organizatorki gdyńskiego konwentu Pasja Minicon, opowiedziały o powiązaniach społeczności queer z fandomem. Zapraszamy na świetny wywiad o tym, że inkluzywność jest korzystna dla wszystkich osób, też dla mrówek pchających wózek po pochylni. Nawet jak nic teraz nie rozumiesz, to będzie interesujący! A w odcinku: ▶️  Spis rozdziałów…

    Czytaj dalej…

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 49 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)