Podcast Między Uszami

Intro: dyskusje o transpłciowości – S01 Między Uszami

Osoby w odcinku:

Zapraszam na podcast Między uszami, gdzie znajdziesz dyskusje o transpłciowości spokojnej Ka z momentami sarkastyczną Sindi. 

Transpłciowość to pozornie prosta dziedzina, jednak kryje się za nią wiele spraw, o których pewnie nigdy nie zdarzyło Ci się pomyśleć, np.: co jest między uszami, jak skomplikowane jest zagadnienie płci, niebinarność, passing, czy tranzycja? 

Plan na dyskusje

Plan zakłada, że wraz z Sindi, transpłciową dziewczyną, z którą współprowadzę spotkania, będę dyskutowała na wybrane zagadnienia. Odcinki podcastu będą się pokazywać średnio raz w miesiącu. Jeden odcinek będzie trwał około 45 minut. Taka opcja przeważyła w sondzie przeprowadzonej na moim Instagramie. Już mamy nagrany pierwszy odcinek, został on już zmontowany, zajęło to wiele godzin, pierwszy raz to robiłam. Jedna osoba robi transkrypcję, jednak jest to praca wykonywana za darmo i po godzinach. Bardzo serdecznie dziękuję!

Wymyślenie nazwy dla podcastu poszło szybciej. Kilka osób, kilkanaście propozycji wynikło z burzy mózgów, jaką rozpoczęłam. Padło na nazwę Między uszami, ponieważ często powtarzam zdanie: płeć jest między uszami, nie między nogami. Wiele propozycji zawierało słowo trans, jednak nie jest ono konieczne w nazwie podcastu. Będzie się nie raz pojawiać w opisach i tytułach, w końcu rozmawiamy o transpłciowości, transseksualności, niebinarności.

Wcześniej rozważałam czytać wpisy na blogu, jednak w moim wykonaniu byłoby to bardzo monotonne. Te nagrania byłyby świetną kołysanką. Moje monologi prawdopodobnie wyszłyby podobnie. Dlatego zdecydowałam się na dyskusje, do których współprowadzenia zaprosiłam Sindi. Dobrze się znamy, dobrze się dogadujemy, sądząc po reakcjach osób, które już słyszały pierwszy odcinek – jest dobrze! O szczegółach przeczytasz tutaj.

Subskrybuj:

AnchorApple PodcastsBreakerCastBoxDeezerGoogle PodcastsPocketCastsPodcast RepublicPodchaserRSSSpotifySpreakerStitcherYouTubeTuneInAmazon MusicRadio Public

Zapraszamy do słuchania podcastu na Spotify oraz YouTube, znajdziesz też go na Anchor.fm, Pocket Casts, Stitcher, Player.fm, Spreaker i innych platformach. Obserwuj nas też na Facebooku, Instagramie, Twitterze oraz oczywiście na blogka.pl.

Możesz też dołączyć do wspierania na Patronite.pl, pomoc finansowa przeciwdziała wypaleniu, pozwala tworzyć podcast i utrzymać blog!

Music: ’Highrise’, ’Triumph’ by Jon Luc Hefferman, license: CC-BY-NC 3.0.


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Podobne wpisy:

Komentarze

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 49 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)