Ankieta UE LGBTI

Zapraszam do opowiedzenia swojej historii w drugim europejskim badaniu o sytuacji osób LGBTI, każda osoba ma znaczenie! Ankieta UE LGBTI pojawia się drugi raz, pierwsza edycja była jakieś osiem lat temu. Moim zdaniem warto poświęcić dwadzieścia minut na wypełnienie tej ankiety.  Unia Europejska ma  realny i postępowy wpływ na kształtowanie ustawodawstwa państw członkowskich. Weź udział i zaproś inne osoby, udostępnij!

Wypełnij ankietę: http://bit.ly/EuLgbtiSrvy2pl

Link kieruje do polskiej wersji, są też inne wersje językowe.

Ankieta UE LGBTI

Dzięki badaniu uzyskamy dobrej jakości porównywalne dane o codziennych doświadczeniach lesbijek, gejów, osób biseksualnych, transpłciowych i interpłciowych w całej Unii Europejskiej. Dzięki czemu możliwae będzie poprawa ustawodawstwa dotyczącego polityki społecznej i równego traktowania w UE. Badanie uruchomiła Agencja Praw Podstawowych Unii Europejskiej (FRA).

#yourstorymatters #lgbtisurvey #weshare

Opis ankiety

Poza sporadycznymi doniesieniami prasowymi na temat dyskryminacji lesbijek, gejów, osób biseksualnych, trans i osób  interpłciowych (LGBTI), istnieje bardzo mało porównywalnych danych zebranych w całej Unii Europejskiej na temat codziennych doświadczeń osób LGBTI odnośnie dyskryminacji.

W celu wsparcia ustawodawstwa dotyczącego polityki społecznej i równego traktowania, Agencja Praw Podstawowych Unii Europejskiej (FRA) uruchomiła ogólnoeuropejskie badanie LGBTI. Jest to kwestionariusz dostępny online. Ma on zebrać opinie gejów, lesbijek, biseksualistów(ek), osób transpłciowych i interpłciowych. W wieku powyżej 15 roku życia żyjących w Unii Europejskiej, Serbii i Macedonii Północnej.

Twoje uczestnictwo w tym badaniu jest bardzo ważne. Podane przez Ciebie odpowiedzi będą przetwarzane w sposób anonimowy. Także dla nikogo nie będzie możliwe rozpoznanie Twoich odpowiedzi podczas prezentacji wyników.

Na podstawie wyników badania, zarówno krajowi i europejscy decydenci polityczni, jak i organizacje pozarządowe lub instytucje społeczeństwa obywatelskiego będą mogły lepiej zaadresować swoje strategie i działania na rzecz wspierania społeczności LGBTI. Tak, aby żyły i swobodnie wyrażały siebie bez dyskryminacji. Chcąc nadać wynikom badania większej wagi, Europejski sondaż LGBTI liczy na udział licznej i zróżnicowanej grupy lesbijek, gejów, osób biseksualnych,  osób transpłciowych i interpłciowych z poszczególnych krajów. To druga edycja europejskiej inicjatywy, która pozwoli zebrać doświadczenia LGBTI w ramach największych badań przeprowadzonych w tej dziedzinie.

Zostaw komentarz:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.