Czerwcowe spotkanie dla osób transpłciowych 2020

Czerwcowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych – 13.06.2020

Czerwcowe spotkanie towarzyskie odbędzie się online, skierowane jest do osób transpłciowych i niebinarnych, szczególnie z Trójmiasta i okolic. Słyszymy się już w najbliższą sobotę, o 17:00, na serwerze THelp na Discordzie. Możliwe, że to ostatnie spotkanie w sieci, a kolejne już będą, przy zachowaniu środków ostrożności, w siedzibie Tolerado. Spotykamy się od ponad dwóch lat, jeżeli postanowisz się pojawić, powitamy Cię, tak by zminimalizować stres. Znajdziesz tu bezpieczną przestrzeń do rozmowy, czatu, integracji, edukacji i wzajemnego wsparcia lokalnej społeczności. Szczegóły poniżej!

Czerwcowe spotkanie towarzyskie

Czerwcowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych w ramach grupy towarzysko-rozwojowej odbędzie się w sobotę 13 czerwca 2020, od godziny 17:00 do 19:00, na serwerze „THelp” w aplikacji Discord, na kanale Publiczny głosowy. Spotkanie poprowadzę ja, Ka – transpłciowa dziewczyna, założycielka niniejszego bloga. Na serwer warto dołączyć wcześniej, serdecznie zapraszam, wszystkie osoby mile widziane! 😊

Przygotuj słuchawki i mikrofon! 🎧 🎤 Umożliwi to rozmowę bez echa, które może być szczególnie uciążliwe dla osób transpłciowych, ze względu na dysforię. Możesz też pisać, wszystko przeczytam! Natomiast dla chętnych pozostaje opcja włączenia kamerki. 📹 😉

Link do dołączenia: https://discord.gg/2gFRdVh. Jeżeli nie masz konta, musisz się zarejestrować i podać działający adres e-mail, za pomocą którego aktywujesz konto, umożliwi to pisanie. ⌨

Polecam założyć konto i dołączyć do serwera wcześniej, dostęp do wszystkich kanałów jest przydzielany po weryfikacji trwającej około doby. W tym czasie należy się przedstawić, przekonać, że nie jest się osobą ze złymi zamiarami. Serwer THelp stara się zapewnić dość bezpieczną atmosferę rozmowy. Niestety, w grupie osób, które często zmagają się z problemami, dyskryminacją, dysforią płciową, jest to szczególnie trudne, choć moderacja całkiem dobrze sobie radzi.

Nie są potrzebne zapisy, udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Jeżeli chcesz zapytać o szczegóły, pisz na ka@blogka.pl lub tolerado@tolerado.org. Możesz też użyć formularza kontaktowego.

baner towarzyskie trans
Banner informujący o spotkaniu czerwcowym

Organizatorki i organizatorzy: ToleradoBlog KaMiasto Gdańsk.

Poprzednie spotkanie towarzyskie

Majowe spotkanie towarzyskie oczywiście też było w sieci. Tym razem grono było bardzo kameralne, kilka osób pojawiało się wiele razy wcześniej, lecz nie zabrakło też nowych głosów. Dyskusja dotyczyła głównie terapii hormonalnej u osób transpłciowych i niebinarnych, ten temat został zainspirowany przez webinarium, jakie było dzień wcześniej. Endokrynolog, prof. Dominik Rachoń, opowiadał na temat „Stosowania substytucji hormonalnej”, odpowiadał też na pytania zadane na czacie. W tym spotkaniu brały udział 52 osoby. W czasie nagrywania spotkania, niestety program zawiódł, zachowała się tylko druga część spotkania.

Grupa wsparcia dla osób transpłciowych

Spotkania grup wsparcia będą tradycyjnie w ostatni weekend miesiąca, też odbędą się w sieci. Grupa dla osób transpłciowych, prowadzona przez psycholożkę Magdalenę Nowacką, będzie 27 czerwca 2020, o godzinie 17:00 do 19:00. Do spotkania dołączysz przez aplikację Jitsi, jak dostać link poniżej.

Spotkania w ostatnią sobotę miesiąca dedykowane są głównie wsparciu psychologicznemu. Grupa jest otwarta dla wszystkich osób, które potrzebują bezpiecznego miejsca do rozmowy o swoich uczuciach i doświadczeniach w towarzystwie psychologa.

Tradycyjnie w dzień poprzedzający grupę dla osób trans, organizujemy spotkanie grupy osób bliskich i rodziców osób transpłciowych, jest ono planowane na piątek, 26 czerwca 2020, o godzinie 18:00 do 20:00, również na Jitsi.

📧 Wyślij na tolerado@tolerado.org mail z prośbą o link do spotkania, w czasie spotkania kliknij i zacznij rozmawiać. Jeśli korzystasz ze smartfona – pobierz aplikację. Jeśli korzystasz z komputera – dołącz z linka najlepiej w przeglądarce chrome. Możesz też zgłosić się do mnie, używając formularza kontaktowego, maila, Facebooka, Instagrama lub Discorda.

Instrukcja Jitsi do pobrania tutaj.


„Program wsparcia osób doświadczających dyskryminacji ze względu na płeć i tożsamość płciową” dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

przez

Komentarze

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 46 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)