Czerwcowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych – 13.06.2020

Czerwcowe spotkanie towarzyskie odbędzie się online, skierowane jest do osób transpłciowych i niebinarnych, szczególnie z Trójmiasta i okolic. Słyszymy się już w najbliższą sobotę, o 17:00, na serwerze THelp na Discordzie. Możliwe, że to ostatnie spotkanie w sieci, a kolejne już będą, przy zachowaniu środków ostrożności, w siedzibie Tolerado. Spotykamy się od ponad dwóch lat, jeżeli postanowisz się pojawić, powitamy Cię, tak by zminimalizować stres. Znajdziesz tu bezpieczną przestrzeń do rozmowy, czatu, integracji, edukacji i wzajemnego wsparcia lokalnej społeczności. Szczegóły poniżej!

Czerwcowe spotkanie towarzyskie

Czerwcowe spotkanie towarzyskie dla osób transpłciowych w ramach grupy towarzysko-rozwojowej odbędzie się w sobotę 13 czerwca 2020, od godziny 17:00 do 19:00, na serwerze „THelp” w aplikacji Discord, na kanale Publiczny głosowy. Spotkanie poprowadzę ja, Ka – transpłciowa dziewczyna, założycielka niniejszego bloga. Na serwer warto dołączyć wcześniej, serdecznie zapraszam, wszystkie osoby mile widziane! 😊

Przygotuj słuchawki i mikrofon! 🎧 🎤 Umożliwi to rozmowę bez echa, które może być szczególnie uciążliwe dla osób transpłciowych, ze względu na dysforię. Możesz też pisać, wszystko przeczytam! Natomiast dla chętnych pozostaje opcja włączenia kamerki. 📹 😉

Link do dołączenia: https://discord.gg/2gFRdVh. Jeżeli nie masz konta, musisz się zarejestrować i podać działający adres e-mail, za pomocą którego aktywujesz konto, umożliwi to pisanie. ⌨

Polecam założyć konto i dołączyć do serwera wcześniej, dostęp do wszystkich kanałów jest przydzielany po weryfikacji trwającej około doby. W tym czasie należy się przedstawić, przekonać, że nie jest się osobą ze złymi zamiarami. Serwer THelp stara się zapewnić dość bezpieczną atmosferę rozmowy. Niestety, w grupie osób, które często zmagają się z problemami, dyskryminacją, dysforią płciową, jest to szczególnie trudne, choć moderacja całkiem dobrze sobie radzi.

Nie są potrzebne zapisy, udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Jeżeli chcesz zapytać o szczegóły, pisz na ka@blogka.pl lub tolerado@tolerado.org. Możesz też użyć formularza kontaktowego.

baner towarzyskie trans
Banner informujący o spotkaniu czerwcowym

Organizatorki i organizatorzy: ToleradoBlog KaMiasto Gdańsk.

Poprzednie spotkanie towarzyskie

Majowe spotkanie towarzyskie oczywiście też było w sieci. Tym razem grono było bardzo kameralne, kilka osób pojawiało się wiele razy wcześniej, lecz nie zabrakło też nowych głosów. Dyskusja dotyczyła głównie terapii hormonalnej u osób transpłciowych i niebinarnych, ten temat został zainspirowany przez webinarium, jakie było dzień wcześniej. Endokrynolog, prof. Dominik Rachoń, opowiadał na temat „Stosowania substytucji hormonalnej”, odpowiadał też na pytania zadane na czacie. W tym spotkaniu brały udział 52 osoby. W czasie nagrywania spotkania, niestety program zawiódł, zachowała się tylko druga część spotkania.

Grupa wsparcia dla osób transpłciowych

Spotkania grup wsparcia będą tradycyjnie w ostatni weekend miesiąca, też odbędą się w sieci. Grupa dla osób transpłciowych, prowadzona przez psycholożkę Magdalenę Nowacką, będzie 27 czerwca 2020, o godzinie 17:00 do 19:00. Do spotkania dołączysz przez aplikację Jitsi, jak dostać link poniżej.

Spotkania w ostatnią sobotę miesiąca dedykowane są głównie wsparciu psychologicznemu. Grupa jest otwarta dla wszystkich osób, które potrzebują bezpiecznego miejsca do rozmowy o swoich uczuciach i doświadczeniach w towarzystwie psychologa.

Tradycyjnie w dzień poprzedzający grupę dla osób trans, organizujemy spotkanie grupy osób bliskich i rodziców osób transpłciowych, jest ono planowane na piątek, 26 czerwca 2020, o godzinie 18:00 do 20:00, również na Jitsi.

📧 Wyślij na tolerado@tolerado.org mail z prośbą o link do spotkania, w czasie spotkania kliknij i zacznij rozmawiać. Jeśli korzystasz ze smartfona – pobierz aplikację. Jeśli korzystasz z komputera – dołącz z linka najlepiej w przeglądarce chrome. Możesz też zgłosić się do mnie, używając formularza kontaktowego, maila, Facebooka, Instagrama lub Discorda.

Instrukcja Jitsi do pobrania tutaj.


„Program wsparcia osób doświadczających dyskryminacji ze względu na płeć i tożsamość płciową” dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

Zostaw komentarz:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.