Magda. Kobieta stojąca tyłem do obiektywu w lesie oświetlona zachodzącym słońcem

Podsumowania, zmiany, przyszłość

Wyjątkowo Magda z tej strony. Ka potrzebuje urlopu na zasłużony odpoczynek. Zbliża się koniec roku. To zwyczajowo czas na podsumowania, a rok 2020 dostarczył nam wrażeń i przeżyć.

Podsumowania

Jeśli chodzi o blog, sporo naszych działań skupiło się naokoło spotkań, które udało nam się utrzymać w formie on-line przez cały rok.

Rozpoczęłyśmy tworzenie podcasta (do którego wrócimy, jak uda się poukładać sprawy osobiste – spokojnie nie umarł), gdzie staramy się wprowadzić w temat transpłciowości.

Mimo problemów Instagram działa i ma się całkiem dobrze.

Nie jestem w stanie policzyć nawet ilości maili i wiadomości, na które odpowiedziałyśmy.

Tyle jeśli chodzi o bloga. Co do sytuacji w kraju, nie ma co owijać w bawełnę, jest ciężka. Partia rządząca jest bardzo negatywnie nastawiona do osób spod parasola LGBT+ i ma poważną historię szczucia w tę stronę. Na chwilę obecną ciężko spodziewać się jakichś zmian niestety… Nie oznacza to, że w jakiejkolwiek formie zaprzestać chcemy działalności, ale nie będziemy ukrywać, że sytuacja również i na nas się odbiła.

Magda, ta w tle

Co do mnie osobiście. Jako że pozostaje trochę w cieniu i bardziej wspieram działania Ka, wiele osób może mnie nie kojarzyć.

Dla mnie osobiście był to dosyć udany rok. Skończyła się moja przeprawa sądowa z moją rodziną (długa historia, acz zmiana oznaczenia w dokumentach jeszcze jest przede mną), spokojnie funkcjonuję w 100%, a HRT czyni swoją magię. Były wzloty i upadki, ale traktuje to jako część życia.

Mimo wszystko osobiście patrzę z ostrożną nadzieją w 2021. 2021 w ten czy inny sposób wpłynął na nasze życie. Pandemia, sytuacja polityczna, wzrost nastrojów nacjonalistycznych. Mimo że akcja „Mad Maxa” dzieje się w 2021 mam osobiście nadzieję, że będzie lepiej. Po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój jak kiedyś śpiewała Budka Suflera. I tego się trzymam.

Ka, ta na urlopie

Nadal gdzieś tam czuwam, tutaj dodałam śródtytuły, grafikę i drobną korektę. Jednak teraz ja troszkę odsuwam się w cień. Tak zakończę moje krótkie podsumowanie. ~Ka

Pozdrawiam
Magda


Opublikowano

/ ostatnio zmodyfikowano

w

,

przez

Tagi:

Komentarze

Jedna odpowiedź do „Podsumowania, zmiany, przyszłość”

  1. Awatar Laura
    Laura

    30 grudnia dostałam swój pierwszy dowód kobiecy. To dużo. Obecnie przeprawiam się przez świadectwa pracy. UROCZE ZAJĘCIE (??) Wiem sporo osiągnęłam i powinnam to docenić i uszanować. Tylko we mnie jakoś tak jest i znam blisko osobę która też tak myśli – póki mam w tym miejscu jeszcze to, to nie potrafię czuć się w pełni wartościową kobietą. A tu epidemia, a tu wypłukanie oszczędności. Szczucie partii przy władzy nie ma wpływu na moje życie. To co powinnam wiedzieć to wiem i znam swoją wartość. Powiem tak. Pewnie nie u każdego to wystąpi, ale często najbliższa rodzina w naszych trudnych chwilach okazuje się najgorszą i najbardziej złośliwą bestią bez cienia woli do zrozumienia czegokolwiek oprócz siebie i własnego komfortu psychicznego.

Śmiało skomentuj:

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zadaj śmiało pytanie!

Nie przegap nic!

Join 49 other subscribers

Wesprzyj działalność Ka

Działam od lat. Moim paliwem jest dawanie innym wsparcia. Cieszę się z każdego podziękowania, udostępnienia, potwierdzenia, że moje działania są ważne i mają wartość. Nawet 5 zł będzie dla mnie ogromnym wsparciem! Dziękuję, że jesteście! 💜

Cyklicznie: Logo Patronite

Jednorazowo: Darowizna (kartą, przelewem)